Sequel "Doctora Strange'a" bez Scotta Derricksona - reżyser rezygnuje

Sequel "Doctora Strange'a" bez Scotta Derricksona - reżyser rezygnuje

Opublikowano 13.01.2020 9:30 -


Fani uniwersum Marvela na pewno nie mogą doczekać się rozpoczęcia kolejnej części przygód bohaterów. Avengers: Endgame stanowiło rodzaju zakończenie pewnej historii, a już niebawem w kinach mają pojawić się pierwsze filmy w kolejnej serii. Wśród nich znalazła się Czarna Wdowa, która jako jedna z niewielu bohaterów zdecydowanie zasłużyła na własną serię. Pojawiły się także informacje o tym, jakoby Doctor Strange miał się doczekać kontynuacji.

W momencie, kiedy to Scott Derrickson miał zająć się ekranizacją kolejnego komiksu, wielu fanów MCU było podekscytowanych. Film z taką obsadą oraz reżyserem nie mógł się nie udać, bowiem historia Strange’a cieszy się sporą popularnością. Niestety kilka dni temu Derrickson na swoim koncie na Twitterze poinformował, iż ustępuje ze swojej dotychczasowej roli, a druga część historii zostanie wyreżyserowana przez kogoś zupełnie innego.

derricksona

Co może być powodem odejścia Scotta Derricksona?

Reżyser powołuje się na różnice w zdaniach między nim a Marvel Studios. Prawdopodobnie miał zupełnie inną wizję na realizację historii Doctora Strange’a, co przyczyniło się do jego decyzji. Należy podkreślić, że film miał stanowić pomost do nowego świata Marvela, jaki istnieje dzisiaj dzięki Disney+. Na nowej platformie już niebawem mają się pojawić takie produkcje, jak WandaVision czy Loki – seriale MCU. Na szczęście postać Derricksona nie znika całkowicie z planu! Będzie on reżyserem wykonawczym, jednak nie wiadomo, w jakim stopniu wpłynie to na premierę filmu w 2021 roku.

Jaki świat ma zaprezentować sequel Doctora Strange’a?

Z doniesień medialnych wynika, że kontynuacja historii ma być zdecydowanie mroczniejsza niż wszystko, co do tej pory prezentował Marvel. Doctor Strange przypominający horror może być właśnie tym, czego oczekują fani od nowego świata MCU. Prawdopodobnie to było zupełnie niezgodne z wizją Derricksona, który wolał nie zdradzać szczegółów dotyczących dalszych losów Strange’a.

Sukces Disney+ w dużej mierze jest oparty na Marvelu i to z nim związane są największe nadzieje. Już niebawem mają pojawić się pierwsze seriale, prezentujące zupełnie odmieniony świat bohaterów MCU. Uwielbiam wszystkie filmy, jakie pojawiły się do tej pory i mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja i dwóch redaktorów! [Zobacz]