Sennheiser wprowadza na polski rynek dwa nowe modele słuchawek Bluetooth – Sennheiser HD 350BT i HD 450BT. Są to modele nauszne, z czego wyższy posiada dodatkowo aktywną redukcję hałasu (ANC).

Tańszy model nowych słuchawek bezprzewodowych Sennheisera to HD 350BT. Jego cena to 429 zł, co jest atrakcyjną kwotą jak na ten segment. Sennheiser HD 350BT mają wyróżniać się głębokim i dynamicznym basem, co jest wręcz znakiem firmowym niemieckiego producenta. Słuchawki do transmisji dźwięku wykorzystują Bluetooth 5.0 oraz kodeki aptX i AAC.

Bateria modelu 350BT według producenta potrzebuje ładowania (do 100% w ok. 2 godziny) co 30 godzin użytkowania. Do ładowania służy port USB-C, co jest mile widzianym ułatwieniem, bo niestety sporo słuchawek bezprzewodowych korzysta jeszcze ze „starego” USB.

sennheiser hd 350 bt

Z kolei model, czyli Sennheiser HD 450BT to już wyższa półka, z active noise cancelling. Jego cena to 769 zł. Specyfikacja, oprócz redukcji hałasu z zewnątrz, wygląda podobnie jak w przypadku tańszego modelu: 30 godzin pracy na baterii (z włączonym ANC), ładowanie przez USB-C, Bluetooth 5.0 i kodeki aptX oraz AAC.

sennheiser hd 450 bt

Oba modele będą dostępne w białej i czarnej wersji kolorystycznej. Oba będą także posiadać mikrofony oraz integrację z Siri i Google Assistant. Funkcje słuchawek takie jak equalizer można obsługiwać dzięki aplikacji Sennheiser Smart Control.