Selfie na okładkę - gwiazdy fotografują się w czasach pandemii

Opublikowano 15.05.2020 13:36 -


Czym byłyby magazyny bez pięknych fotografii na okładce? Przez pandemię COVID-19 i brak możliwości zorganizowania tradycyjnych sesji niektórzy decydują się na udostępnienie swoich tytułów z... selfie gwiazd.

Magazyny wydawane na "śliskim" papierze wykorzystują przeróżnego rodzaju zdjęcia do upiększania swojego formatu. W trakcie pandemii koronawirusa i sporych obostrzeń dotyczących spotkań pojawił się nietypowy problem... Jak zrobić zdjęcia modeli bez organizowania sesji? Essence i GQ odpowiadają - z pomocą selfie!

Sami sobie fotografem, stylistką, makijażystką

Jako pierwsza na okładkę Essence trafiła Naomi Campbell. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych modelek końcówki XX wieku sama zorganizowała profesjonalną sesję. Brytyjka przygotowała swoją stylizację i makijaż, a następnie zrobiła sobie zdjęcia iPhonem. Wywiad z okazji 50. rocznicy założenia magazynu i zbliżających się 50. urodzin supermodelki został okraszony nietypowymi, ale - trzeba przyznać - bardzo udanymi fotografiami.

Campbell nie jest jedyną gwiazdą, która miała możliwość sfotografowania się we własnej stylizacji na okładkę magazynu. Podobny zaszczyt spotkał Roberta Pattinsona (aktor znany m.in. z serii Zmierzch). Brytyjczyk nie poszedł jednak w ślady Naomi i wykorzystał profesjonalną lustrzankę zamiast smartfona. Na żadnym ze zdjęć nie widać dokładnego modelu, ale fragmenty wystarczą, by z niemal stuprocentową pewnością wskazać na Nikona D780.

Każdy ma swój pomysł

Pattinson zadbał o inny styl sesji - zdjęcia Campbell są typowe dla supermodelki, idealnie doświetlone, kolorowe i nieco "wyidealizowane". Artystyczna dusza aktora przyniosła jednak nieco impresji, zabawy ostrością i światłem. Sesja nie była na pewno zbyt krótka - na każdym zdjęciu Pattinson jest w innym stroju. Sam wywiad jest dość ciekawy... Aktor opowiada o ciężkich czasach pandemii, ale też przygotowaniach do roli w nadchodzących filmach (m.in. Batman). Większość wypowiedzi jest bardzo filozoficzna i niejednoznaczna.

Kto wie czy pandemia nie będzie początkiem nowego stylu sesji fotograficznych, gdzie modele sami się przygotowują i fotografują. Patrząc na zaprezentowane przez Campbell i Pattinsona stylizacje i kompozycje można przyznać, że artystyczne wyczucie przekłada się na wiele pól. Pozazdrościć szerokiej gamy talentów...

Wieści z Rozładowani.pl