ScrollTrotter - rozszerzenie do Chrome, które pokaże ile kilometrów scrollujesz

Opublikowano 12.05.2020 11:39 Aktualizacja: 12.05.2020 11:50 -


Czasami nachodzą mnie bezsensowne pytania. Na przykład „ciekawe jaki dystans scrolluję”? Nie jest to pytanie, które w jakikolwiek sposób zmieni świat. Jest jednak rozszerzenie, które pozwoli zaspokoić tę ciekawość.

Natrafiłem dziś na ScrollTrotter, rozszerzenie w Chrome Web Store, które mierzy dystans przebyty w przeglądarce podczas przeglądania stron. Dość proste, konwertuje piksele na metry oraz kilometry. Jak zaznacza autor, pomiar może być niezbyt dokładny ze względu na to, że istnieją różne mechanizmy scrollowania, które mogą zaburzyć odczyt danych. Kto by się tym przejmował w tak bezsensownym narzędziu.

Co ważne, autor rozszerzenia zaznacza, że dane na temat tego, co oraz w jakiej ilości scrollujemy są bezpiecznie i dostępne tylko dla nas. Nie są wysyłane do twórcy ani do żadnej innej firmy.

Zrzut ekranu 2020 05 12 o 08.12.06

Zauważyłem, że rozszerzenie zostało zaprojektowane zgodnie z duchem aktualnego trendu - neumorphism (tutaj możesz poczytać o tym więcej). Z pozoru całkowicie bezsensowne narzędzie może dać nam pogląd, gdzie najwięcej czasu marnujemy. Wydaje mi się, że scrollowanie bardzo mocno związane jest z konsumowaniem treści (poza wideo i audio). Im mniej wartościowy content, tym więcej kilometrów przescrollujemy. Ale mogę się mylić.

Jeśli Ciebie również ciekawi, jaki dystans przebywasz scrollując, to ScrollTrotter możesz znaleźć tutaj.

Wieści z Rozładowani.pl