Wiem coś o tym, bo niezliczone przekleństwa padały przy projektowanie mojego szablonu. Jest on dopasowany do 5 różnych rozdzielczości i uwierzcie, krew mnie zalewała kiedy zmieniałem nagłówek, po czym okazywało się, że działał idealnie w największej rozdzielczości a kompletnie rozjechany przy najmniejszej. Pomimo ogromu trudności i nerwów to efekt końcowy jest zawsze warty zachodu. W końcu niepotrzebna żadna aplikacja chociażby na smartfony/tablety a wystarczy przypasowanie rozdzielczości.

Dziś chciałbym zaprezentować Wam, narzędzie które bardzo mocno mi pomogło przy projektowaniu szablonu. Ogrom pracy wykonywałem na lapotpie, który nie obsługiwał największej rozdzielczości szablonu więc potrzebowałem zewnętrznego narzędzia do sprawdzania czy nic aby na pewno mi się nie rozjeżdża. Screenfly, bo o nim mowa był absolutnie niezastąpiony.

screenfly

Do wyboru z paska nawigacyjnego, są do wyboru kategorie rozdzielczości. Co ciekawe, nie są to tylko wartości a nazwy urządzeń, które z tych rozdzielczości korzystają. I tak wybierając np. zakładkę Mobile do wyboru mamy podgląd strony jaki będzie widoczny na ajfonach, czy chociażby Samsungu Galaxy S III. Jest także pięć najpopularniejszych rodzajów tabletów czy też zwykłe, najpopularniejsze rozdzielczości typowych desktopów czy laptopów. Gdyby tego było mało, można wybrać własną rozdzielczość podając je w odpowiednie pole.

Podsumowując, jeżeli zamierzacie zabrać się za responsywny szablon – musicie koniecznie dodać Screenfly do zakładek. Z pewnością docenicie jego możliwości a wygoda obsługi będzie dodatkowym atutem. Polecam.