Scottie Go Labirynt - grałem z moim 4 latkiem, ucząc go podstaw programowania poprzez świetną zabawę

Opublikowano 2.12.2020 13:14 -


Kiedy zobaczyłem grę edukacyjną Scottie Go, wiedziałem, że będę chciał ją przetestować z moim synem. Zawsze byłem ciekawy, jak w praktyce wygląda taka edukacja poprzez zabawę, tym bardziej, że to kategoria nauki, bliska memu sercu. Sam jestem programistą z wykształcenia.

Scottie Go Labirynt to gra, w której musimy na podstawie kartonowych bloczków wydajemy instrukcję przyjaznemu kosmicie. Oczywiście będzie nam potrzebny tablet albo smartfon, za pomocą którego otrzymamy zadania do wykonania. Zabawa jest dość prosta. Otrzymujemy zadanie, by przemieścić naszego bohatera w wyznaczone miejsce za pomocą kartonowych instrukcji.

Scottie Go Labirynt - idealna do interaktywnej zabawy z dziećmi

1G7A0633

Po ułożeniu sekwencji skanujemy instrukcję za pomocą aparatu, a nasz kosmita zaczyna je wykonywać. Oczywiście musimy dotrzeć od punktu startu do punktu końcowego, wydając instrukcję obracania się, przejścia określoną ilością kroków. Gra uczy logicznego i analitycznego myślenia, a przy okazji daje dużo frajdy dla młodego adepta programowania i staruszka, czyli mnie. Tak przynajmniej było po pierwszych godzinach grania.

1G7A0634

Miałem obawę, że mój 4,5 latek będzie za młody, żeby zrozumieć zasady, bo gra zalecana jest dla dzieci od 6 lat. Byłem w błędzie, co bardzo mnie cieszy. Oczywiście musiałem podpowiadać i sugerować dobierając odpowiednie kartoniki, ale tylko na polecenie mojego potomka. Kiedy udało się robotowi przejść z wyznaczonego punktu, do mety - radości i euforii nie było końca.

W zestawie otrzymujemy pudełko z instrukcjami, które posłużą nam do tworzenia algorytmu poruszania się naszego bohatera, ale jak zaznacza producent, możemy je przygotować również sami. Pierwsze wrażenia są naprawdę świetne, młody zachwycony na tyle, że wszystkie inne gry straciły teraz swoje zainteresowanie, właśnie na rzecz Scottie Go Labirynt. Wracamy do grania, a pełną recenzją podzielimy się wkrótce.

Wieści z Rozładowani.pl