Firma zapowiada, że wszystkie aktualne zamówienia zostaną zrealizowane do końca 2020 roku bez przeszkód. Wcześniej Samsung Display zmniejszył przepustowość koreańskich fabryk o 120 tysięcy jednostek miesięcznie, a nowe decyzje zakładają już zupełne zaprzestanie tworzenia mocno starzejących się paneli.

Kolejnym krokiem będzie inwestycja ponad 13 bilionów południowokoreańskich wonów (około 44 miliardy złotych) w fabryki tworzące ekrany LCD, by stworzyć kolejne linie produkcyjne paneli Quantom Dot OLED. Celem jest rywalizacja z LG, które aktualnie uznawane jest za jakościowego lidera na rynku telewizorów. Co ciekawe również drugi producent ogłosił znaczne zmniejszenie produkcji LCD przed 2021 rokiem.

Samsung przenosi nowe funkcje z S20 do S10 i Note 10

Samsung stawia na Micro LED

Samsung już w zeszłym roku zaprezentował telewizory Micro LED, a niedawno jeszcze poszerzył tę linię produktów. Dzięki zastosowanej technologii wyświetlany obraz jest jaśniejszy, ma lepsze odwzorowanie kolorów, głębsze czernie i nie jest podatny na wypalenie. Takie rozwiązanie zostało po raz pierwszy zaprezentowane w 2018 roku, gdy Samsung pochwalił się… 146-calowym telewizorem „The Wall” (ang. ściana), który trafił do luksusowych hoteli, muzeów czy sal projekcyjnych. Właśnie ekrany Micro LED mają być stosowane w kolejnych generacjach iPadów i komputerów Mac tworzonych przez Apple – Samsung Display jest w grze o kontrakt na dostarczanie swoich produktów, tak jak to ma miejsce m.in. przy kolejnych generacjach iPhone’ów.

Samsung ugina się pod naporem użytkowników i wprowadza 120Hz dla QHD

Obecnie Samsung skupia się na poprawianiu technologii Quantum Dot OLED. Aktualnie Koreańczycy stosują QD-OLED w swoich telewizorach, a OLED w smartfonach czy tabletach. Plan zakłada połączenie tych systemów i stworzenie hybrydowych paneli, które mają być jeszcze lepsze od tych aktualnie prezentowanych w serii Galaxy S20. Niestety szczegóły ewentualnych atutów nowych ekranów nie są znane. Mają to być m.in. wspomniana już wyższa maksymalna jasność, bardzo niski współczynnik odbijania światła (zachowanie jakości obrazu niezależnie od warunków oświetleniowych otoczenia) czy brak podatności na wypalenie.


Autorem artykułu jest Michał Kapusta.


Posłuchaj nas!