Samsung wypuszcza pionowe telewizory. Wszystko dla millenialsów
Samsung wypuszcza pionowe telewizory. Wszystko dla millenialsów

Opublikowano 30.04.2019 9:46 -


Samsung wypuścił właśnie nową gamę telewizorów. Wśród niech jest świeża pozycja, 43-calowy telewizor, który dedykowany jest millenialsom. 43 cale to w sumie nic nowego, co więcej – nie ma się czym chwalić. Jednak jak się okazuje, jest w nim coś nietypowego. Jest pionowy.

Sero, bo tak oficjalnie nazywa się seria od Samsunga, nie będzie tylko pionowym telewizorem. On będzie pionowo-poziomy i nie jest to bynajmniej żart. Według Samsunga ma wpisywać się idealnie w pokolenie Y, jest zatem zarówno pionowy, jak i poziomy. Firma uznała, że większość aktualnie prezentowanych treści mobilnych jest wertykalna, stąd taki pomysł. Telewizor ma zachęcić młodych do wyświetlania treści ze smartfonów właśnie na TV.

samsung sero

W telewizorze dostaniemy głośniki 4.1 60W. Całość oparta będzie na granatowym, zintegrowanym stojaku. Wszystko wygląda estetycznie, przez co Samsung liczy, że będzie to nie tylko telewizor, ale również elegancki mebel. Oprócz służebności jako giga smartfon albo zwykły (poziomy) telewizor, urządzenie może pełnić też rolę ramki na zdjęcia. Dodatkowo asystent głosowy Samsunga Bixby będzie cały czas pod ręką.

samsung sero

To wszystko nie jest prototypem, to się dzieje naprawdę, tu i teraz. W maju Samsung Sero pojawi się w sprzedaży. Wyceniono go na około 1600 dolarów amerykańskich. Na razie telewizor pojawi się w Korei Południowej, zajmując miejsce na półce obok serii Frame TV. Samsung zapewnia jednak, że całość ma służyć badaniu rynku i monitorowaniu informacji, jakie wrócą od konsumentów. Ma to pokazać, czy a jeśli tak to, jak bardzo millenialsi są uzależnieni od informacji i smartfonów. Trzeba przyznać, że łatwiej można byłoby przeprowadzić takie badania, ale co kto lubi.