Samsung wychodzi naprzeciw osobom niewidzącym barw

Opublikowano 29.11.2017 14:19 - 1


Pewnie pomyślicie, że to wszystko już było i mało co jest Was w stanie zaskoczyć. Mylicie się. To, że można włączyć pralkę
i piekarnik 200 km od domu już praktycznie nikogo nie dziwi. Zapomnieliście wstawić zmywarkę, a jesteście w pracy? Dwa kliknięcia smartfonem i..gotowe. Co jednak z osobami, dla których technologia jest ostatnim pomostem ze światem, który utracili?

Pomyślała o tym marka Samsung. Przedstawiamy Wam technologię SeeColors:

Zrzut ekranu 2017 11 28 o 22.20.15

Marka pracuje nad innowacyjną aplikacją, o której wiadomość rozeszła się
w poniedziałek. Będzie ona całkowicie kompatybilna z telewizorami Samsung QLED.

Zrzut ekranu 2017 11 28 o 23.17.50

Telewizory QLED (o niezwykle wysokiej jakości obrazu oraz wspaniałym designie) zawierają w sobie technologię, która analizuje i dostosowuje się do konkretnego zaburzenia percepcji wzrokowej, które posiada osoba siedząca przed telewizorem
i dostosowuję wizję do sposobu w jaki dana osoba odbiera świat.

Poznajcie listę najlepszych gadżetów 2017 roku

Wszystko za pomocą aplikacji!

Samsung jako marka już od dłuższego czasu stara się pracować nad swoją technologią tak, by była ona faktycznym ułatwieniem dla odbiorcy. Składa się to na ich ogromną świadomość społeczną i oczywiście w dużej mierze również zyski. Prace nad aplikacją trwały już od bardzo długiego czasu i poparte były licznymi badaniami i współpracami z naukowcami i badaczami, którzy problem znają od podszewki.

Samsung Galaxy S9 - wyciekły rendery

Takim przykładem jest chociażby współpraca z Colorlite - węgierską marką, która projektuje i produkuje soczewki ze specjalną powłoką, wspomagające reakcję bodźców na widziane kolory.  Samsung współpracuje również z profesor Klarą Wenzel reprezentującą Budapest University of Technology and Economics, która opracowała tak zwany C-Test używający filtrów kolorów oraz modeli matematycznych do określenia poziomu zaburzeń percepcji wzrokowej, dzięki czemu idealnie wkomponowuje się to w obszar, w którym od dłuższego czasu porusza się Samsung.

Zrzut ekranu 2017 11 29 o 00.00.31

Ile kosztuje aplikacja i skąd można ją pobrać?

Zaskoczeniem będzie, że obecnie aplikacja jest kompletnie darmowa? Bo tak jest. Można ją pobrać z kilku miejsc: Smart TV - sklep Apple, urządzenie z Androidem przez Google Play lub poprzez Galaxy App Store dla: Samsung Galaxy S6, S6 edge, S6 edge+, S7, S7 edge oraz S8.

Zrzut ekranu 2017 11 29 o 00.08.33

Według statystyk z problem na całym świecie boryka się ponad 300 milionów osób! Jest to około 8% mężczyzn i 1% kobiet według badań przeprowadzonych w Europie oraz Ameryce Północnej. Wiele osób jest również nieświadomych tego schorzenia przez co ich jakość odbioru świata jest znacznie gorsza niż powinna. Takie marki, które włączają się w wykorzystywanie technologii nie tylko, by żyło nam się łatwiej (przecież to super móc włączyć zmywarkę smartfonem będąc jeszcze w pracy), ale wykorzystywanie tej technologii po to, by pomóc ludziom móc czerpać z życia pełnymi garściami. A może powinnam napisać pełnym wzrokiem?

Wieści z Rozładowani.pl