Nie robi się rosołu z kury znoszącej złote jajka, prawda? Choć może sprzedaż Note nie jest taka jaką życzyłby sobie Samsung, ale jest to „jajeczko” znacząco zapełniające koszyk zysków. W końcu pan prezes ma przeważnie iPhone-a albo właśnie Samsunga Note.

Samsung Galaxy Note 20 oraz Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Galaxy Note 20 i Note 20 Ultra

Choć przeważnie nowe Note-y zbierają pochlebne opinie, ja się do nich nie zaliczam. Note zawsze był szczytem możliwości i przewyższał serię S pod wieloma względami. Zaprezentowany Note 20 w klasycznej wersji przeczy temu, bo wszystko, co najlepsze zostało zarezerwowane dla wersji Note 20 Ultra. Tym samym to, co oferuje zdaje się być słabsze niż taki Galaxy S20 Ultra, a to z kolei powoduje jeszcze większe zamieszanie między modelami.

fot. Mysmartprice

Galaxy Note Ultra vs Fold

Samsung przewiduje przejście najzamożniejszych użytkowników z takiego Galaxy Note Ultra, jak świetny by on nie był, na jednak bardziej luksusową i wyróżniającą się serię Fold. Dlatego też Fold 3 ma otrzymać obsługę rysika. A skoro Fold 3 będzie ową obsługę miał, Note Ultra straci na atrakcyjności, prawda?

Galaxy S z rysikiem?

Można byłoby pomyśleć „no dobra, Note Ultra straci sens, a co ze zwykłym Note?”. Po pierwsze klasyczny Note już teraz nie wyróżnia się niczym szczególnym poza rysikiem, po drugie przyszły Galaxy S Ultra ma również otrzymać obsługę rysikiem. Jaki zatem miałby być sens zakupu Note?

To właśnie te dwie informacje o przyszłym S Ultra i Fold 3 zwiastują koniec serii Note. Choć w tym momencie ciężko mi w to uwierzyć, to jeżeli obdarzenie rysikiem innych serii zostanie potwierdzone, faktem się stanie i koniec serii Note. Argumenty przytoczone wyżej nie pozostawiają złudzeń, że trzymanie jej straci sens.


Posłuchaj nas!