Samsungu ucz się jak się dba o klienta! Nokia o ofensywie!

Samsungu ucz się jak się dba o klienta! Nokia o ofensywie!

Opublikowano 1.06.2018 10:26 Aktualizacja: 1.06.2018 10:28 -


HMD Global, właściciel marki Nokia, obiecuje aktualizacje wszystkich smartfonów marki do Androida P. Nie jest to oficjalne zobowiązanie, ale wypowiedź globalnego managera marketingu, można uznać za całkiem poważną.

Z własnych obserwacji mogę sądzić, że aktualizacja stała się pewną formą celowego postarzania urządzeń. Myślę, że ekonomiści już dawno znaleźli zależność pomiędzy wymianą przestarzałych słuchawek a zaprzestaniem wsparcia dla konkretnych telefonów. Całkowicie mnie to nie dziwi zachowanie konsumentów. W końcu są to nierzadko nowe możliwości, szybsza praca i czasem wyższe bezpieczeństwo. Poczynania Samsunga w ostatnim czasie oraz wtopy z Oreo na S7, S7 Edge albo A3 jedynie potwierdzają moje stwierdzenie, że liczą się tylko najnowsze modele, a im dalej, tym bardziej na odwal.

Wielka dwójka – Apple i… Nokia?

Na pytanie, kto najdłużej wspiera swoje urządzenia, odpowiedź jest tylko jedna – Apple. Wszystko na to wygląda, że za sprawą Nokia może się to jednak zmienić. Nail Broadley poinformował wszystkich o planach, w których to Nokia zaktualizuje wszystkie telefony do Androida P (również w wersji Android Go).
Mówiąc „wszystkie” mam tu na myśli faktycznie wszystkie urządzenia, nie zależnie od podzespołów, ceny i czasie minionym od prezentacji – od Nokia 1, Nokia 8 Sirocco do najnowszych modeli.

Na pewno jest to bardzo dobra zagrywka marketingowa po niedawnej prezentacji 3 nowych urządzeń – Nokia 2.1, Nokia 3.1, Nokia 5.1. Takie zapewnienia odbiją się pozytywnie na zainteresowaniu nimi oraz całokształcie marki widzianej oczami klientów zaawansowanych. Jedyny, inny producent telefonu oferujący tak długie aktualizacje Androida to OnePlus, ale ciężko tutaj porównywać obie firmy oraz ich gamę produktów.

Nokia pokazuje 3 bardzo interesujące, odświeżone modele swoich smartfonów

Od nowego początku marki Nokia – po wykupieniu przez HMD Global, oferuje ona urządzenia, które nie mogą się niczym powstydzić w konfrontacji z najlepszymi. Z dnia na dzień zyskują na popularności głównie dzięki dobremu wykonaniu i niskiej cenie.

Pozostaje mi tylko dopingować wiecznie żywej marce i informować was o wywiązywaniu się z ich planów aktualizacji.

Wieści z Rozładowani.pl