Samsung ostatnio potrafi zaskoczyć. Już sama seria ich telewizorów The Frame była rewelacyjna, a kolejne jej ulepszenie okazuje się jeszcze piękniejsze. I to właśnie przymiotnik „piękny” nie jest przypadkowy, bo te telewizory są po prostu ładne i ozdabiające wnętrze.

Przymierzałem się sam do przesiadki na The Frame, jednak uznałem że to jeszcze nie ten moment. Być może słusznie to odsunąłem, bo zobaczyłem, co dzisiaj Samsung wprowadził na polski rynek. Najnowsze telewizory The Frame posiadają matowy ekran!

Samsung TV The Frame z matowym ekranem

Nie od dzisiaj wiadomo, że telewizory Samsung The Frame nie tylko mają służyć jako telewizor, ale także wtedy, kiedy są wyłączone (pozornie). Samsung poszedł w kierunku ozdabiania mieszkań, a nie wieszaniem wielkiej, prostokątnej czarnej dziury na domowych ścianach. A to nie jest problem znikąd, bo ekrany są coraz większe, a co za tym idzie nasza czarna dziura również. The Frame jednak zapewnia nam trochę kultury i sztuki, kiedy nie oglądamy nic w telewizorze. Wyświetlane obrazy już od kilku lat cieszą oko szczęśliwych właścicieli serii The Frame, ale najnowsza ich odsłona jest jeszcze lepsza, bo posiada matowy wyświetlacz. I nie – nie jest to tekst sponsorowany.

R E K L A M A

The Frame

Skoro mamy oglądać sztukę to ma to wyglądać jak obraz, a nie tylko wyświetlać nam obraz na ekranie. Oczywiście powyższe porównanie jest typowo „laboratoryjne”, jednak mat na pewno lepiej odnajdzie się na oświetlonej ścianie niżeli pełny połysk znany z nowoczesnych telewizorów.

The Frame 3

Nowe Samsungi The Frame to technologia QLED z jakością 4K, co jest standardem w tych czasach. Telewizor The Frame dostępny jest w siedmiu wielkościach: 85, 75, 65, 55, 50, 43, 32 cale.

Nowy Samsung The Frame – cena

Przejdźmy zatem do najtrudniejszego momentu w całej zabawie. Nowy matowy telewizor od Samsunga kosztuje dość sporo, bo przykładowo za ten z wyświetlaczem 43-calowym przyjdzie nam zapłacić około 6500 złotych… A jak wiadomo 43-cale nie zrobi takiego wrażenia. Za 75-calowy zapłacimy więc ponad 14 tysięcy złotych.