Samsung pokaże na CES TV bez żadnych ramek

Samsung pokaże na CES TV bez żadnych ramek

Opublikowano 3.01.2020 11:27 -


W przyszłym tygodniu rozpoczną się w Las Vegas jedne z największych targów elektronicznych CES 2020. Samsung na zeszłorocznych targach CES 2019 pokazał model telewizora, który sam w sobie jest ramką. Teraz chce pokazać kompletne przeciwieństwo tego konceptu. Ekran ma nie mieć ramek wcale!

Od kilku lat możemy obserwować zainteresowanie producentów nowymi koncepcjami, które mają zerwać z dotychczasową formą ekranów telewizyjnych. Było tego sporo, LG miało model nazwany Signature, którego ekran OLED zwijał się w rolkę i chował w podstawie. IKEA miała swoją serię Uppleva, czyli produkowany w Polsce przez TCL telewizor, który był też meblem. Na targach IFA 2019 mogliśmy przyjrzeć się na własne oczy modelowi, którego ekran był przeźroczysty. Teraz na targach CES, które rozpoczną się już we wtorek (7 stycznia 2020) w Las Vegas, Samsung ma pomysł na coś zupełnie innego.

Samsung Zero Bezel

Telewizor bez ramek brzmi nieźle

Zdjęcia telewizorów wyciekły już na tydzień przed startem targów. Na zdjęciach widoczne są nowe modele, które nie miały swojego debiutu. Na tę chwilę w sieci pojawia się coraz więcej szczegółów. Ponoć będzie to seria, nosząca nazwę „Zero Bezel”. Materiały promocyjne, do których dotarto, zdradzają też hasło promocyjne, które tłumaczymy jako „Poznaj moc przyszłości ponad granicami”. Granicami w tym wypadku miałyby być oczywiście ramki.

Samsung Zero Bezel

Zidentyfikowane modele noszą nazwy Q900T lub Q950T i są modelami o rozdzielczości 8K. Nie śledzę dokładnie nowości na rynku TV, ale ufam niemieckim kolegom z 4kfime.de, którzy nadmieniają, że oba modele mają podobną linię stylistyczną (podstawę) jak modele ubiegłoroczne (np. Q90R). Podobieństwo i logika w nazewnictwo wskazywałoby też na to, że bliskie debiutu będą nowe modele o oznaczeniach Q90T, Q80T, Q70T i Q60T.

Oprócz modeli bezbramkowych Samsung przywiezie do Las Vegas kilka innych urządzeń z dziedziny TV. Jednym z nich będzie napewno nowy soundbar o symbolu HW-Q60T, który miałby być następcą modelu HW-Q60R z ubiegłego roku (w 2020 roku nowe produkty sponsoruje literka „T” ;) ).

Źródło: 4kfilme

Wieści z Rozładowani.pl