Nie jestem specjalnym fanem rozkładanych ekranów. Jedyne dwa urządzenia, które robią na mnie wrażenie to kultowa Motorola RAZR oraz rozwijany OPPO X 2021. Reszta podobnych urządzeń całkowicie mnie nie interesuje. Sporo osób, z którymi rozmawiałem twierdzi, że rozwijane wyświetlacze w telefonach podzielą los technologii 3D w TV. Ciekawe, jakie Wy macie na ten temat zdanie, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach :)

Od Samsunga do Google, VIVO i Xiaomi

Koreański serwis TheElec dotarł do wiadomości, które wydają się ciekawe. Pomijając już zasadność wspomnianej technologii, dowiadujemy się, że niektóre firmy ani myślą z niej rezygnować. Ciekawe jest też to, że Google chce mieć zwijanego Pixela. Czyżby to właśnie było to nowe rozdanie w serii?

R E K L A M A

samsung

TheElec wspomina zdawkowo o trzech nowych urządzeniach od trzech wymienionych wyżej firm. Wszystkie mają mieć premierę w czwartym kwartale tego roku. Pierwsze urządzenie, o którym wspomniano, to właśnie nowy Google Pixel. Jedyne, co o nim wiadomo to to, że będzie oferował 7,6-calowy, składany ekran i medialnie zadebiutuje jako Google Pixel Fold.

Kolejnym urządzeniem ma być Vivo. W tym przypadku można mówić o urządzeniu z dwoma wyświetlaczami i formie książkowej. Ekran zewnętrzny będzie miał 6,5 cala i dostarczy go firma BOE (wiadomo nawet, że pochodzić będzie ona z fabryki w Chengdu i linii montażowej B7, chociaż nie wiem, na co komu te informacje ;) ). Składany ekran od Samsunga będzie miał rozmiar 8 cali i kwadratowe proporcje (powstanie w koreańskiej fabryce firmy w Asan na linii produkcyjnej A3).

Ostatnim z modeli ma być telefon od Xiaomi. Mowa jest tu jednak prawdopodobnie nie o nowym modelu, a o zaprezentowanym wcześniej Mi Max Fold. Ekran w tym telefonie ma przekątną 6,52 cala (zewnętrzny) oraz składany 8,01 cala.

Padły również słowa o współpracy OPPO z Samsung. Wcześniejsze podzespoły do składanych wyświetlaczy pochodziły od różnych producentów. Teraz dostarczać ma je wyłącznie Samsung. Redakcja serwisu, na który się powołuję, donosi również, że Huawei planował współpracę z Samsungiem w celu wykorzystywania składanych ekranów w swoich urządzeniach, ale obecnie współpraca ta została wstrzymana.

Samsung w zeszłym roku sprzedał 2,5 miliona własnych telefonów ze składanymi wyświetlaczami. W wyniku tego jest też największym odbiorcą własnych podzespołów (w zasadzie podzespołów spółki córki Samsung Display).


Posłuchaj nas!