Samsung przenosi nowe funkcje z S20 do S10 i Note 10

Samsung przenosi nowe funkcje z S20 do S10 i Note 10

Opublikowano 25.03.2020 19:31 -


Zazwyczaj jest tak, że producent wypuszcza jakiś telefon, następnie oferuje do niego wsparcie przez kilka miesięcy, a kiedy pojawi się nowy model, to zapomina się o poprzedniku. Oczywiście mam tu na myśli głównie urządzenia z systemem Android, a nie Apple, ale okazuje się, że są wyjątki. Takim wyjątkiem jest Samsung.

Firma poinformowała właśnie, że w najbliższych dniach wdroży część funkcji, które pojawiły się w najnowszym Samsungu S20 do modeli poprzednich, czyli Samsunga S10 i Note 10. O jakie funkcje chodzi?

Jedną z najważniejszych nowości jest funkcja Single Take, która wykonuje zdjęcie jednego momentu z kilku kamer. Dzięki temu otrzymujemy kilka wersji tej samej fotki. Działa to tak, że system “kręci” kilka ujęć przez 10 sekund, następnie możemy wybrać najlepsze momenty. Unikniemy w ten sposób wpadek, że zrobiliśmy jakąś fotkę, ale na zdjęciu model ma np. zamknięte oczy, czy coś jest rozmazane. Samsung S10 otrzyma także poprawiony tryb nocny, a także Night Hyperlapse (do filmów wykonywanych w nocy).

Samsung S20 dysponuje szeroką gamą filtrów, czyli Pro Video, które pozwala właścicielom telefonu tworzyć własne kompozycje i predefiniowane ustawienia. Opcja ta ma również przejść na S10 i Note 10.

Z innych nowości warto wymienić Clean View i Quick Crop, one także wylądują na modelu S10. Ciekawą aktualizacją jest Music Share, pozwala ona wspólne łączenie się z głośnikiem poprzez bluetooth. Firma tak zapowiada nowe aktualizacje:

„Samsung w dalszym ciągu podnosi wartość urządzeń użytkowników, pomagając im odkrywać najnowsze innowacje i funkcje. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić użytkownikom telefonów komórkowych najlepsze wrażenia z użytkowania dzięki połączeniu najnowocześniejszego sprzętu z prostym, łatwym w użyciu oprogramowaniem. Aktualizacja zostanie wydana na wybranych rynkach, w tym w Stanach Zjednoczonych, w nadchodzących tygodniach, zapewniając najnowsze wrażenia Galaxy S20 na urządzeniach Galaxy S10 i Note 10 ”.

Na razie nie jest znana konkretna data wdrożenia nowych funkcji, ale powinno to się odbyć w ciągu najbliższych kilku tygodni.

źródło: Engadget

Wieści z Rozładowani.pl