Samsung przekracza granice: pierwszy 7-nanometrowy procesor EUV zasili Galaxy Note 10

Samsung przekracza granice: pierwszy 7-nanometrowy procesor EUV zasili Galaxy Note 10

Opublikowano 7.08.2019 14:34 -


Samsung przedstawił właśnie nowy procesor. Jest to Exynos 9825 i najprawdopodobniej to on będzie podstawą Galaxy Note 10. Nowy układ to pierwszy, który powstał przy użyciu 7-nanometrowego krzemu EUV.

Nowy chip przypomina Exynos 9820, zbudowany w 8-nanometrowej technologii LPP. Nowa wersja prawdopodobnie będzie bardziej wydajna, ale Samsung na razie nie podał dokładnych liczb, o ile procent wzrosną jego możliwości.

Exynos 9825 ma identycznie rdzenie jak Ceetah M4, a także procesor graficzny Mali-G76, czyli ten, co w 9820. Firma nie udzieliła jednak informacji, jaka będzie prędkość procesora, co jest kluczowe w tym przypadku. Lakonicznie poinformowano, że grafika będzie działała z większą częstotliwością, czyli będzie bardziej wydajny szczególnie w grach mobilnych.

Galaxy Note 10 – Exynos 9825

Z innych funkcji nowego układu warto wymienić modem LTE 4G. Ten ma osiągać prędkość 2 Gb/s. Dodatkowo Samsung obsłuży zaawansowane fotografie z AI, a także funkcję rozszerzonej rzeczywistości. Wszystko powinno działać płynnie. 5G nie jest wbudowane w ten układ, dlatego firma zastosuje zapewne Exynos 5100 dla wersji Note 10 z obsługą 5G.

Samsung Galaxy Watch Active 2 – pierwszy dzień po premierze

Wspomniany procesor 9820 występował przede wszystkim w wersjach koreańskich Samsunga Galaxy S10. Był większy od Qualcomma Snapdragon 855, przez co zużywał więcej energii. To właśnie Qualcomm wykorzystywany jest w wersji S10 na Amerykę i Europę.

Samsung najwidoczniej dopracował technologię, aby znaleźć równowagę pomiędzy wydajnością a zapotrzebowaniem na energię. Galaxy Note 10 ma być zapowiedziany w ciągu najbliższych dni, wtedy powinno pojawić się więcej szczegółów na temat nowego układu.

Wieści z Rozładowani.pl