Samsung zaprezentował nowe modele smartfonów z rodziny Galaxy A. Do portfolio producenta trafiają modele Galaxy A02s oraz A12. Będą to następcy odpowiednio modeli A01 oraz A11. 

samsung galaxy a12 1

Samsung Galaxy A12

Samsung Galaxy A12 to w tym zestawieniu sprzęt trochę lepszy. Producent wyposażył go w 6,5-calowy wyświetlacz HD+ TFT Infinity V. Sercem smartfona jest ośmiordzeniowy procesor, w którym poszczególne rdzenie mają taktowanie 2,3 GHz oraz 1,8 GHz. Niestety Samsung nie wskazuje, jaka to jednostka. Wiemy natomiast, że urządzenie trafi do sprzedaży z 4 GB pamięci RAM.

samsung galaxy a12 3

Z tyłu znajdziemy aparat z 4 obiektywami. Główny ma 48 MP. Ultraszerokokątny obiektyw ma 5 MP, makro 2 MP. Również 2 MP ma obiektyw do pomiaru głębi. Z przodu zaś wylądował aparat o rozdzielczości 8 MP. Pamięć wewnętrzna o pojemności 64 lub 128 GB może być rozbudowana kartami Micro SD. Samsung Galaxy A12 będzie zasilany ogniwem o pojemności 5000 mAh. Producent deklaruje, że smartfon będzie wspierał szybkie ładowanie. Ja z kolei doceniam to, że w urządzeniu znajdziemy czytnik linii papilarnych umieszczony na jego bocznej krawędzi. To rozwiązanie bardzo przypadło mi do gustu przy okazji testów Xiaomi Mi 10T Pro 5G. 

samsung galaxy a02s 2

Samsung Galaxy A02s

Drugi smartfon, czyli Samsung Galaxy A02s będzie trochę słabszy, ale nie mniejszy. Tutaj także będzie 6,5-calowy wyświetlacz HD+ TFT Infinity V. Również w tym przypadku nie wiemy, jaki będzie procesor. Wiemy tylko, że to ośmiordzeniowy CPU, ale jego rdzenie będą miały taktowanie na poziomie 1,8 GHz. W porównaniu do A12 mniejsza będzie także pamięć RAM. Tutaj znajdziemy 3 GB. Pamięć wewnętrzna oferowana będzie w wysokości 32 GB, ale będzie można ją rozszerzyć kartą Micro SD. Galaxy A02S będzie miał baterię o pojemności 5000 mAh. Jeśli chodzi o aparaty, to z tyłu umieszczono 3 obiektywy: główny 13 MP, makro 2 MP, a także 2 MP do pomiaru głębi. Przedni aparat to jednostka 5 MP. 

samsung galaxy a02s 1

Dostępność

Samsung deklaruje, że urządzenia trafią do sprzedaży w 2021 r. Model Galaxy A12 w styczniu. Z kolei Galaxy A02s w lutym. 

Źródło: Samsung


Posłuchaj nas!