O planowanej premierze nowego składanego Samsunga (prawdopodobnie będzie to Galaxy Z Flip) pisałem już w ubiegłym tygodniu. Wtedy wspomniałem, że oficjalna zapowiedź pojawi się 11 lutego podczas wydarzenia „Unpacked”. I tak zapewne będzie, bo wczorajsza „reklama” podczas Oscarów, uchyliła jedynie rąbek tajemnicy.

W reklamie nie pokazano nazwy telefonu, która zostanie ujawniona zapewne dopiero jutro. 11 lutego głównym punktem eventu ma być pokazanie nowego flagowca Samsunga, klasy Premium. Składak będzie na drugim planie, chociaż to właśnie o Galaxy Z Flip mówi się najwięcej.

5e40ba01d9db1d493c190a43

Samsung nie udostępnił reklamy w sieci, dlatego posiłkujemy się screenami z gali rozdania Oscarów. Business Insider udostępnił je na swoich stronach.

5e40bac40ce3d14a367009c2

Nowy składany telefon od Samsunga to konstrukcja inna niż Galaxy Fold. Przypomina on telefon z klapką, podobnie zresztą jak Motorola Razr. W tylnej części znajdą się najprawdopodobniej dwa obiektywy, a na zewnętrznej części znajdzie się mały ekran, który wyświetlać będzie powiadomienia. Najpewniej będzie to również ekran dotykowy. W reklamie widać, że bez problemu można przesuwać palcem po zewnętrznym ekranie w celu odebrania połączeń. Na materiale było widać, że aby rozmawiać przez urządzenie, nie trzeba będzie całkowicie rozkładać telefonu. Może to być przydatne w przypadku używania go tylko jedną ręką.

Składany Samsung do ilu razu sztuka?

Zastanawiam się, jak tym razem wyjdzie premiera składanego telefonu od tego koreańskiego producenta. Samsung nie odpuszcza, ale może to i dobrze. Jakby firma szybko się poddała po nieudanym Galaxy Fold, to mogłaby nie wrócić później do projektów. Widać, że Samsung stawia dużo na rozwój technologii i tym razem trzymam kciuki za powodzenie. Więcej dowiemy się za nieco ponad tydzień, jeśli oczywiście plotki się potwierdzą i Galaxy Z Flip zostanie zaprezentowany światu.

źródło: businessinsider.com