Samsung P1 z czytnikiem palców w ekanie już w przyszłym miesiącu

Samsung P1 z czytnikiem palców w ekanie już w przyszłym miesiącu

Opublikowano 7.09.2018 11:17 -


Samsung planuje wprowadzić na rynek dwie nowe serie urządzeń, będą to Galaxy P i Galaxy R. Prawdopodobnie ich debiut będzie miał miejsce na rynku chińskim. Mimo to powinniśmy się zainteresować nową serią, ponieważ będzie ona dysponować po raz pierwszy w historii firmy czytnikiem palców pod wyświetlaczem.

Samsung Galaxy P1 z czytnikiem w wyświetlaczu?

O nowych urządzeniach z serii P i R dowiedzieliśmy się już kilka miesięcy temu. Dobrze poinformowane osoby z branży zdradzają teraz, że urządzenia zadebiutują na rynku Chińskim i będą reprezentować średnią półkę cenową. Prawdopodobnie pierwszym z urządzeń będzie model oznaczony jako P1 i to on ma być wyposażony w czytnik palców pod wyświetlaczem. Co więcej, nie będzie trzeba długo czekać na nowe modele Samsunga, ich premiera może się odbyć już w przyszłym miesiącu. Mowa tu o średniakach, spodziewamy się więc procesora Exynos oraz 4 GB RAM i 64 GB pamięci dla użytkownika. Zdziwiłbym się, gdyby Samsung nie zaoferował tu też podwójnego aparatu — klienci z Chin bez tego się nie obejdą.

Więcej niż tylko plotki

Na razie nie mamy oficjalnego potwierdzenia tych informacji. Wygląda jednak na to, że są one więcej niż prawdopodobne. Od jakiegoś czasu wiemy o serii P i R. Wiemy też o tym, że koreańska firma chce się mocno skupić na rynku średniaków. Samsung oficjalnie przyznał się też, że pracuje nad kilkoma rodzajami czytnika palców zatopionego pod wyświetlaczem (pojemnościowy, optyczny, ultradźwiękowy). Niestety żadne nie spełniały oczekiwań firmy. Ostatnio ponoć opracowano nowy typ czytnika pojemnościowego, który dodatkowo rozróżnia siłę nacisku, a nawet temperaturę skóry. Miał on trafić do Galaxy Note 9, ale prace nad telefonem były już zbyt zaawansowane by ingerować w płytę urządzenia i oprogramowanie.

Wszystko więc wskazuje na to, że Galaxy P1 naprawdę otrzyma czytnik palców pod wyświetlaczem, a my zobaczymy nowy model już w przyszłym miesiącu.

Wieści z Rozładowani.pl