Samsung Odyssey G9 - ekstremalny monitor do gier

Samsung Odyssey G9 - ekstremalny monitor do gier

Opublikowano 9.01.2020 8:09 -


Targi CES 2020 trwają w najlepsze, a na nich niesamowite projekty większych, jak i mniejszych producentów. Za nami już prezentacje Sony, Razera czy Google, które przedstawiły mnóstwo interesujących propozycji, a to oczywiście dopiero początek imprezy. Moją uwagę zwróciły przede wszystkim sprzęty gamingowe, dlatego wczoraj mogliście przeczytać między innymi o Tomahawk – nowej odsłonie komputera stacjonarnego. Dzisiaj jednak przyszła pora na kolejne komponenty, a dokładniej monitor od Samsunga.

Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się takiej premiery podczas targów. Wcześniej nic nie wskazywało na to, iż Samsung opracowuje ekstremalny monitor gamingowy, bowiem w sieci wrzało od plotek dotyczących smartfonów oraz telewizorów. Dla większości uczestników na pewno było sporym zaskoczeniem, że mogą zobaczyć aż 49” zakrzywiany ekran.

Ekstremalny monitor dla zawodowych e-sportowców

Od teraz niemożliwe wyzwania stają się możliwe! Wszystko za sprawą nowego monitora od Samsunga o częstotliwości odświeżania obrazu wynoszącej aż 240 Hz. Jest to technologia, która spełni wymagania także gier, jakie powstaną w dalekiej przyszłości. Osoby, które nie mają możliwości wykorzystać w pełni potencjału tego sprzętu, mogą cieszyć się jego standardową funkcją i podziwiać spore zakrzywienie. Nie będzie to jednak tak spektakularne, jak gra na najwyższych ustawieniach graficznych.

ekstremalny monitor

Kilka słów o wyglądzie Odyssey G9

Należy zacząć od tego, że monitor Samsunga ma 42”, wykrzywioną matrycę oraz rozdzielczość 5120 × 1440 px. Tak wyjątkowe parametry nie mogły zostać zamknięte w standardowej obudowie, o co producent również zadbał. Monitor od tyłu wygląda niczym z filmu sci-fi – wyraźne wycięcie w środku, odsłania diodę LED, która zmienia kolory. Przypomina odrobinę reaktor łukowy z Iron Mana, co zauważyło wielu uczestników wydarzenia.

ekstremalny monitor

Mogłoby się wydawać, że tak duża szerokość monitora będzie stanowiła swego rodzaju przeszkodę w trakcie gry. Nic bardziej mylnego! Z czasem można się przyzwyczaić do kąta widzenia, który pozwala dostrzec zdecydowanie więcej, w krótszym czasie. Na ten moment Samsung nie powiedział, ile będzie kosztował ekstremalny monitor, jednak jeśli będzie dostępny w tym roku, technologia ta na pewno będzie w cenie.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja i dwóch redaktorów! [Zobacz]