Samsung nie odpuszcza: zobacz zwijany ekran do smarfona

Samsung nie odpuszcza: zobacz zwijany ekran do smarfona

Opublikowano 13.06.2019 13:46 -


Samsung zdaje się nie poddawać. Po niewątpliwej porażce i wielu problemach ze składanym Samsungiem Galaxy Fold firma zgłosiła patent na zwijane ekrany. Szkice wyciekły właśnie do sieci, zobaczcie, jak to się prezentuje.

Patent został odkryty przez Let’s Go Digital. Pokazuje on telefon, który teoretycznie przypomina tradycyjne urządzenie. W rzeczywistości jest to jednak zwijany ekran. Górna cześć jest stałą, posiada standardowo aparat do selfie, natomiast dolna część wysuwa się, powiększając wyświetlacz.

samsung

Jak słusznie twierdzą internauci, telefon z patentu przypomina BlackBerry Priv, jednak różnica jest w dolnym elemencie. Zamiast klawiatury QWERTY otrzymujemy tutaj wysoki ekran. Jak wiemy, zwijane ekrany nie są niemożliwe do wykonania. LG wprowadziło już na rynek wyświetlacze OLED, a inne firmy już są na ukończeniu prac nad swoimi wersjami. Patent Samsunga pokazuje jednak zastosowanie w smartfonach.

Po przyjrzeniu się szkicom nasuwa się pytanie: jak z wytrzymałością takiego urządzenia. Łatwo można sobie wyobrazić, że mechanizm wysuwania będzie podatny na wszelkiego rodzaju pyłki, które mogę dostawać się pod prowadnice. Podobne problemy ma wspomniany wcześniej Galaxy Fold.

Czy takie rozwiązanie się sprawdzi? Być może, ale przypuszczam, że prędzej będzie to chwilowa moda, a technologia nie zagości na dłużej w światowych trendach. W filmach może takie telefony ładnie się prezentują, ale co do życia realnego jestem sceptycznie nastawiony.

Wieści z Rozładowani.pl