Ostatnie miesiące to wzbudzanie wielkich nadziei na składane telefony. Było to przełomowe rozwiązanie, a firmy prześcigały się w konceptach. Samsung zaprezentował swojego Galaxy Fold i wprowadził do sprzedaży. Był to jednak zbyt wczesny start i szybko okazał się niewypałem.

Teraz Samsung informuje, że ich składany telefon został dopracowany, dokonano sporo ulepszeń w celu ochrony ekranu. Sprzedaż nowej wersji ma rozpocząć się już we wrześniu. Cena pozostanie nie zmieniona, będzie wynosić 1980 $.

„Górna warstwa ochronna wyświetlacza Infinity Flex Display została przedłużona poza ramkę, przez co widać, że stanowi integralną część struktury i nie ma być usuwana.

Galaxy Fold posiada dodatkowe wzmocnienia, które lepiej chronią urządzenie przed zewnętrznymi cząstkami, zachowując jednocześnie charakterystyczne składanie.

Górną i dolną część zawiasu wzmocniono nowo dodanymi osłonkami. Dodatkowe metalowe warstwy pod wyświetlaczem Infinity Flex zostały dołączone, aby wzmocnić ekran. Przestrzeń między zawiasem a korpusem Galaxy Fold została zmniejszona”.

-tak Samsung tłumaczy ostatnie zmiany.

R E K L A M A

Wielu testerów zwracało uwagę, że warstwa ochronna wyglądała jak zwykła folia. Próbowano ją usuwać, co doprowadzało do uszkodzenia ekranu. Zmiany mają zniwelować ten problem. Ochrona przed zewnętrznymi cząstkami ma po prostu chronić przed dostawaniem się kurzu i innego pyłu do mechanizmu. Taki sam efekt ma mieć zmniejszenie przestrzeni między zawiasem a samym korpusem.

Poniżej widzimy porównanie nowej i starej wersji Galaxy Fold:

Na pierwszy rzut oka nie widać różnic. Kiedy jednak przyjrzymy się bliżej, dostrzeżemy zmiany. Na poniższym porównaniu nowa wersja jest z przodu. W zawiasie znajduje się dodatkowy element, która zapobiega dostawaniu się zanieczyszczeń.

porownanie

A tutaj widoczna jest tylna część obu wersji telefonu. Ponownie: nowszy model jest dostępny z przodu.

porownanie2

Glaxy Fold okazał się nie wypałem, jednak Samsung robi wszystko, aby zmienić to pierwsze, smutne wrażenie. Wsłuchano się w głosy recenzentów i wprowadzono odpowiednie poprawki. Jakie będą efekty? Czy tym razem dojdzie do prawdziwej premiery składanego telefonu Samsunga? Przekonamy się na jesieni.


Posłuchaj nas!