Samsung na CES 2012

Samsung na CES 2012

Opublikowano 10.01.2012 1:45 -


Przed chwilą zakończyła się konferencja Samsunga na targach CES w Las Vegas.
Koreański gigant nie zaskoczył nowymi produktami, co było jednak to przewidzenia. Wyraźnie odczułem tu zjawisko przerostu formy nad treścią, jednak trzeba przyznać, że wszystko wyglądało dośc efektownie. No, przynajmniej od szóstej minuty.

Konferencję rozpoczął pewien Koreańczyk – włączyłem player dopiero na 2. minucie, więc nie usłyszałem kim on był, ale mam dziwne przeczucie, że to CEO Samsunga… Cóż… z treści jego wypowiedzi też zbyt dużo nie zrozumiałem. Bynajmniej nie dlatego, że mam problemy z j. angielskim ;-) – po prostu takiego akcentu nie idzie zrozumieć. Pomijając więc skrzeczącego azjatę idziemy dalej.

Na początku przedstawiono całkiem nowy telewizor. Samsung ES8000, bo tak się właśnie nazywa, wyposażony jest w LEDowy, 75-calowy ekran wykonany oczywiście w technologii 3D.
Bez wąpienia olbrzym powala designem. Jest prosty, nie zawiera żadnych niepotrzebnych elementów. Dodatkowo wyposażony jest w kamerę, dzięki której działa technologia Smart Interaction. Pozwala ona na sterowanie telewizorem Smart TV za pomocą głosu oraz gestów. Ponadto oferuje rozpoznawanie twarzy, dzięki czemu każdy użytkownik telewizora może utworzyć swój profil i mieć do niego wyłączny dostęp.
Ponadto Samsung udostępni w nim nową usługę VOD: M GO. Wypożyczalnia będzie współpracowała z największymi wytwórniami, które oprócz swoich filmów będą umieszczały w niej także dodatki, np. sceny, które nie trafiły do filmu. Co więcej, dostęp do swojej biblioteki filmowej będzie można uzyskać z każdego urządzenia Galaxy!

Samsung rozpoczął też współpracę z Rovio – firmą, która wyprodukowała znaną chyba każdemu grę Angry Birds. Jej owocem jest wydanie wspomnianej wcześiej gry również na telewizory Smart TV. Prawdopodobnie sterowanie odbywało się będzie za pomocą gestów.
To jednak nke wszystko od Rovio. Użytkownicy ES8000 będą mieli dostęp do darmowych animacji Angry Birds – krótkich odcinków, składających się w fabułę.

Po zakończeniu prezentacji ES8000 przez chwilę rozwodzono się jeszcze nad Samsung Super OLED TV – 55-calowym telewizorem, wykonanym w technologii OLED oraz oczywiście 3D.

Następnie pokazano wizję Samsunga na rok 2012 – pralka sterowana na odległość za pomocą telefonu, lodówka za pomocą tabletu, aparat za pomocą… czegokolwiek i wszystko inne sygnowane logiem Samsunga sterowane wszystkim innym sygnowanym logiem Samsunga. Tak działa AllShare Control.

Następnie poinformowano, że dziś Galaxy Note trafi do oficjalnej sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych, jeszcze raz przedstawiono znaną wszystkim specyfikację tegoż smartableta i zaprezentowano Galaxy Taba 7.7 LTE.

Pod koniec zaprezentowano nowe notebooki. Szcególną uwagę przyłożono do Series 9 Notebook więc i ja tak teraz uczynię.
Niewiarygodnie cienki notebook, który (tak jak wszystkie nowe produkty Samsunga) przyciąga wzrok po prostu pięknym designem wyposażony został w 15-calowy ekran, podzespoły pozwalające mu na start w nieco ponad 9 sekund oraz baterię, która wytrzymuje 10 godzin bez ładowania. Cudeńko, prawda?

Mimo tego, że kilka ciekawych rzeczy zostało zaprezentowanych, to i tak odczuwam oewien niedosyt. Szczególnie miałem nadzieję, że ukażą się jakieś nowe smartfony, rewolucyjne tablety, jednak niestety muszę się na razoe zadowolić się zdalnie sterowaną pralką. Chociaż właściwie to i z niej wkrótce będzie można dzwonić, więc…

I jeszcze taka mała myśl przemknęła mi przez głowę podczas oglądania konferencji. Widzieliście w jakich kolorach utrzymane było tło prezentacji? A widzieliście domyślną tapetę w Mac OS X Snow Leopard? Wojna patentowa trwa, jeśli niedługo Apple pozwie za to Samsunga, to pamiętajcie kto pierwszy o tym napisał! ;)

Wieści z Rozładowani.pl