Samsung ma prezent dla posiadaczy serii S10 i S20

Opublikowano 6.08.2020 21:13 -


Podczas Unpacked zobaczyliśmy nowego topowego smartfona Note 20, Note 20 Ultra, Galaxy Z Fold 2, świetne tablety z seri S7 i S7+ oraz smartwatch Galaxy Watch 3. Poza nowymi urządzeniami była mowa o zmianach wewnątrz Samsung oraz nowym oprogramowaniu. Wśród nich pojawiła się również obietnica 3-letniej aktualizacji dla wszystkich topowych smartfonów.

Wielokrotnie tworzono listę firm, które wprowadziły ostatnią wersję Androida do swoich telefonów. Przeważnie takie zestawienie przygotowuje się przed wprowadzeniem nowej wersji systemu Android, aby użytkownicy wiedzieli czego moga się spodziewać po swoich urządzeniach.

W temacie owych aktualizacji Samsung nigdy nie świecił przykładem. Przeganiali go niemal wszyscy, ale ostatnie aktualizacje pokazują, że Samsung wziął sobie do serca narzekania użytkowników. Ostatnie aktualizacje, są dostarczane znacząco szybciej po ich publikacji, a wersje finalne wydają się dopracowane.

Samsung aktualizacja

3 lata wsparcia - to obietnica

Dziś, na Galaxy Unpacked, Samsung publicznie zapewnił, że jego topowe urządzenia będą otrzymywały nie 2 a 3 aktualizacje systemu Android. Wydłuży to zatem czas, w którym dany telefon będzie użyteczny. W przeszłości zdarzały się telefony, które otrzymywały 3 aktualizację, ale było to dość losowe zachowanie.

Tym krokiem Samsung dołączył do urządzeń Google, Nokia czy OnePlus, które dają takie same zapewnienia. Oznacza to, że dziś zaprezentowane urządzenia Galaxy Note 20 i Note 20 Ultra otrzymają Androida od 11 do 13.

S10 aktualizacja one ui 2.1 1

Nie tylko najnowsze Note 20

Co więcej, Samsung złożył tę obietnicę również dla starszych urządzeń już od serii S10. Oznacza to, że taki Samsung Galaxy S10 otrzyma nawet Androida 12. Choć zapewne otrzyma je jako jeden z ostatnich w kolejce, fakt jest faktem. Tak długie wsparcie może dla wielu być kartą przetargową, która skłoni ich do kupienia np. droższego urządzenia tego koreańskiego producenta.

Jako stały użytkownik topowych urządzeń Samsung-a doceniam takie stanowisko. Zdarzało się wielokrotnie, że urządzenie, które było zadbane i spokojnie "dawało radę", stawało się przestarzałym kawałkiem elektroniki, tylko dlatego, że skończyło mu się wsparcie. Można się spodziewać, że inni producenci nie pozostaną w tyle i również rozważą taką możliwość, na razie jednak producentów oferujących 3-letnie wsparcie jest tylko kilku.

Wieści z Rozładowani.pl