Wielkimi krokami zbliżamy się do premiery nowych składanych smartfonów południowokoreańskiego producenta elektroniki użytkowej. Co prawda główny zainteresowany nie potwierdził jeszcze oficjalnie daty prezentacji, udało nam się ją jednak poznać inną drogą. Cenną, jakby nie patrzyć, informację zawdzięczamy jednemu z czołowych leaksterów branży mobilnej – Evanowi Blassowi, znanemu też jako Evleaks. Wspomniane źródło ujawniało grafikę z zaproszeniem na event, natomiast ta szybko zniknęła z jego profilu na Twitterze. Tak czy inaczej, wiemy już, kiedy odbędzie się najbliższe Galaxy Unpacked.

Wydarzenie, na którym zobaczymy składane smartfony Samsung Galaxy Z Fold4 oraz Galaxy Z Flip4 odbędzie się najpewniej już 10 sierpnia. Tak przynajmniej wynika z grafiki z zaproszeniem. Co interesujące, niemal pewne jest to, że poza przedstawicielami segmentu „foldables” zobaczymy także inne urządzenia z ekosystemu Samsunga. W grę wchodzą przede wszystkim inteligentne zegarki Galaxy Watch5 oraz Galaxy Watch5 Pro.

Galaxy Z Fold4

Co zaoferują nam składane smartfony Samsung Galaxy Z Fold4 i Galaxy Z Flip4?

Choć o wyglądzie i specyfikacjach technicznych smartfonów Samsung Galaxy Z Fold4 i Galaxy Z Flip4 cały czas mówimy w ujęciu nieoficjalnym, jesteśmy w posiadaniu lwiej części informacji. Ich wiarygodność jest na tyle wysoka, że pozwala na swobodne przedstawienie szczegółów na łamach naszego serwisu. Bez zbędnego przedłużania, przejdźmy do konkretów.

Tweet został usunięty.

Wygląda na to, że Samsung Galaxy Z Fold4 otrzyma SoC Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, 12 GB lub 16 GB RAM i 256 GB pamięci na dane użytkownika. Wyświetlacz podstawowy (AMOLED) będzie cechować przekątna 7,6-cala, rozdzielczość QXGA oraz odświeżanie częstotliwością do 120 Hz. W przypadku drugiego (zewnętrznego) ekranu, możemy oczekiwać 6,2-calowego AMOLED-a. Za fotografię będzie odpowiadać główny moduł w konfiguracji 50 MP + 12 MP + 12 MP oraz dodatkowe 16 MP i 10 MP kamerki do zdjęć selfie. Akumulator o pojemności 4400 mAh naładujemy mocą 25 W.

Galaxy Z Fold4

Mógłbym powiedzieć, że design to kwestia czysto subiektywna i tak w istocie jest. Nie chcę tu oceniać atrakcyjności, tym bardziej, że podczas obcowania ze wcześniejszymi Galaktykami serii Z Fold i Z Flip, moje wrażenia były zupełnie inne, niż podejrzewałem na bazie renderów. Z oceną wyglądu zaczekam więc do debiutu urządzeń. W kwestii konstrukcji powiem tylko, że Galaxy Z Flip4 będzie korzystał z ułożenia tabletu, który może zostać „zamknięty” w formie smartfona.

Z Galaxy Z Flip4 jest nieco inaczej, gdyż mówimy o konstrukcji „z klapką”, znanej też jako mydelniczka. Powierzchnia robocza jest tu istotnie mniejsza niż w Galaxy Z Fold4, ale sprzęt dedykowany jest innej grupie użytkowników. Jeśli chodzi o specyfikację… otrzymamy prawdopodobnie 6,7-calowy panel sAMOLED FHD+ 120 CHZ oraz dodatkowe – 2,1-calowy sAMOLED do wyświetlania powiadomień oraz jako „wizjer” aparatu.

Galaxy Z Fold4
fot. 91Mobiles

Aparat na pleckach to 12 MP szeroki kąt oraz 12 MP ultraszeroki kąt, natomiast za selfie będzie odpowiadać 10 MP kamerka na przedzie sprzętu. Bateria, co niektórych może zasmucić będzie wyposażona w ogniwa o skromnej pojemności 3700 mAh. Tak, jest to i tak więcej niż w ostatnim modelu. Ładowanie przewodowe wykorzysta 25 W moc, natomiast w przypadku indukcji, otrzymamy do dyspozycji 10 W.

Keychron K2 – to klawiatura mechaniczna, na której test czekałem!