Samsung Galaxy Z Fold 2 wygląda dużo lepiej od poprzednika, ale ta cena...

Opublikowano 31.07.2020 14:53 -


Smartfon, który możesz rozłożyć do rozmiarów tabletu, nie zyskał większej popularności przez swoją delikatność, ale pokazał możliwości technologiczne i możliwy kierunek rozwoju telefonów. Druga wersja ma już być dużo lepsza.

Z roku na rok smartfony coraz bardziej rosną. Powodów jest wiele - większe baterie, coraz bardziej skomplikowane podzespoły, wyraźniejsze wyświetlanie treści. Dochodzimy jednak do momentu, w którym telefon przestaje mieścić się w kieszeni, a jego obsługa jedną ręką jest niemożliwa. Na ratunek przychodzą składane ekrany, które pozwolą na uzyskanie dużych powierzchni dotykowych w małych urządzeniach. Mysmartprice zaprezentował rendery nowego Samsunga Galaxy Z Fold 2.

To tablet! To smartfon! Nie... to phablet?

Samsung, który najbardziej rozwinął tę technologię, pokazał już Galaxy Fold, a następnie Z Flip. Oba działają na podobnej zasadzie, ale Z Flip jest smartfonem składającym się w pół, a Fold to raczej tablet osiągający rozmiary telefonu. Niedługo koreański producent pokaże Z Fold 2, a więc następcę tabletotelefonu (wróci określenie "phablet"?).

samsung galaxy z fold 2
fot. Mysmartprice

Już na pierwszy rzut oka widać zmiany - nie ma ogromnego "notcha", a jedynie pojedyncze wycięcie w ekranie (ma około 7.5") z kamerą do selfie. Zewnętrzny wyświetlacz ma też mniejsze ramki i bardziej przypomina nowoczesne smartfony, a jego przekątna to około 6". Różnica ma też być widoczna w dotyku - zamiast miękkiego plastiku dostaniemy twardszą powierzchnię znaną z Z Flip - jest ona przede wszystkim wytrzymalsza, a dodatkowo też "premium".

samsung galaxy z fold
fot. Mysmartprice

Specyfikacje na razie nie są oficjalnie znane (premiera nastąpi 5 sierpnia), ale już teraz pojawiają się różne przecieki. Napędem będzie procesor Qualcomm Snapdragon 865, a do tego 256 Gb lub 512 GB pamięci wewnętrznej. Według informacji trzy widoczne na plecach aparaty to 12 MP główny, 64 MP tele oraz 16 MP ultraszerokokątny. Urządzenie naturalnie będzie miało możliwość łączności w 5G.

Przechodząc do najmniej pozytywnej sprawy - ceny... Samsung Galaxy Z Fold 2 będzie dostępny od 5 sierpnia w dwóch kolorach - Mystic Black i Mystic Bronze. Phablet ma kosztować... 1980 USD, a więc mniej więcej tyle, co pierwsza wersja. W Polsce trzeba będzie wyłożyć około 9-10 tysięcy złotych. Auć!

Wieści z Rozładowani.pl