Fani Androida, jak i samego Samsunga na pewno już zacierają ręce. Po niezbyt dobrze odebranym Samsungu S21, firma zapewne będzie chciała zatrzeć negatywne wrażenie. Ma w tym pomóc coroczny event Galaxy Unpacked, który będzie miał miejsce już jutro, 11 sierpnia.

Czego możemy się spodziewać? Oczywiście najbardziej wyczekiwane są smartfony. A tych ma być dwa i oba będą składane. Najwyraźniej Samsung dalej drąży temat i ma nadzieję na zdominowanie rynku składanych telefonów. Jednym z nich będzie Galaxy Z Flip 3, którego specyfikacja właśnie została ujawniona w sieci.

Samsung Galaxy Z Flip 3 – specyfikacja

Pierwszy składak od Samsunga pozostawiał wiele do życzenia. Wydajność owszem była może i dobra, ale najwięcej pretensji użytkownicy mieli do samej konstrukcji i awaryjność mechanizmu „łamania” ekranu. Druga odsłona wniosła szereg poprawek, a trójka ma być już tym, który podbije rynek. Czy tak się stanie? Zajrzyjmy do środka Samsunga Galaxy Z Flip 3.

Składany smartfon ma posiadać wodoodporność IPX8, co w przypadku składaków jest dość dużym atutem. Z Flip 3 otrzymał 8 GB pamięci RAM, a całość napędzana jest znanym procesorem Qualcomm Snapdragon 888. Takie połączenie stawia go w szeregu ze smartfonami z najwyższych półek. Niesie to za sobą oczywiście spore wymagania w energię. Bateria, która zasili smartfona będzie o pojemności 3300 mAh. Czy wystarczy? Wszystko zależy od optymalizacji, a jak wiadomo – nie jest to mocną stroną koreańskiej firmy.

Telefon otrzymuje szerokokątny obiektyw 12 MP (f 1,8), ultraszeroki 12 MP (f 2,2), a teleobiektywu niestety zabraknie. Do smartfona nie włożymy kardy microSD, a wystarczyć będzie musiało wbudowane 128 albo 256 GB. Rozległy ekran, który po rozłożeniu będzie miał 6,7-cala, będzie dysponował technologią AMOLED i odświeżaniem 120 Hz, co zresztą jest normą w obecnych czasach.

Samsung Galaxy Z Flip3

Samsung Galaxy Unpacked – transmisja

Wydarzenie Galaxy Unpacked rozpocznie się już 11 sierpnia, a transmisja dostępna będzie oczywiście online. Warto śledzić event, bo Samsung czasami jednak potrafi zaskoczyć. Plotki na razie nic nie sugerują, ale być może pojawi się jakaś niespodzianka.

Transmisja Samsung Galaxy Unpacked odbędzie się na YouTube oraz na stronie samsung.pl.