Samsung Galaxy Watch wróci z fizycznym obrotowym pierścieniem

Opublikowano 2.06.2020 20:05 -


Po dwóch edycjach Galaxy Watch Active, które zupełnie odbiegają wyglądem od pozostałych smartwatchy Samsunga, w najbliższym czasie nastąpi powrót do klasyki.

Do oficjalnych informacji producenta o premierze nowego smartwatcha z serii Galaxy Watch jeszcze trochę, ale jak zwykle leakerzy robią swoją robotę i już teraz przekazują wiadomości na temat zbliżającego się gadżetu. Najważniejszy wydaje się powrót fizycznego obrotowego pierścienia służącego do obsługi menu - tak jak było to w Galaxy Watch, S3 Frontier czy jeszcze starszych modelach.

LiDAR, 4 aparaty i 64 MP – wyciekają dane na temat iPhona 13

Nie ma to jak fizyczne przyciski

W poprzednich dwóch premierach Samsung rezygnował z tej implementacji - w Galaxy Watch Active w ogóle zabrakło takiej obsługi i wszystko polegało na dotykaniu ekranu, a w Watch Active 2 pojawił się dotykowy pierścień, który nie był tak pewny jak faktycznie obracana część. Według SamMobile jesienią tego roku nastąpi powrót do klasycznego designu.

Zmieni się też rozmiar ekranu - Koreańczycy przygotowują dwa modele z 45- i 41-milimetrowymi wyświetlaczami, a więc dokładnie o milimetr mniejszymi niż w Galaxy Watch. Do tego certyfikaty FCC uzyskały wersje Wi-Fi i LTE, więc wygląda na to, że - zgodnie z zapowiedziami - na rynku pojawią się cztery warianty. Na tę chwilę ujawniły się też podstawowe informacje takie jak obudowa ze stali nierdzewnej, szkło Gorilla Glass DX, wodoodporność do 5ATM, wytrzymałość oznaczona standardem militarnym MIL-STD-810G oraz wbudowany GPS.

XDA Developers zauważa, że nie powinno zabraknąć najnowszych aplikacji Samsunga - pomiaru ciśnienia krwi oraz EKG. Producent chwali się już, że ma zielone światło na wprowadzanie tych funkcji od koreańskiego ministerstwa. Jednocześnie w informacji prasowej łatwo zauważyć zdanie "usługa będzie dostępna również w nadchodzących urządzeniach serii Galaxy Watch", więc... chyba łatwo się domyślić, że i ten model nie zostanie pominięty.

Xiaomi Mi Band 5 będzie potrafił jeszcze więcej. Amazon Alexa, pulsoksymetr i śledzenie cyklu menstruacyjnego to nie wszystko

Data premiery nie jest znana, ale podejrzewany jest dzień ukazania się na rynku smartfona Note 20. Poprzedni notatnik został oficjalne zaprezentowany na początku sierpnia, więc i tym razem można się spodziewać, że nowy smartwatch i ogromny smartfon pojawią się w połowie lata.

Wieści z Rozładowani.pl