Samsung Galaxy Watch Active 2 – pierwszy dzień po premierze

Samsung Galaxy Watch Active 2 – pierwszy dzień po premierze

Opublikowano 6.08.2019 10:20 -


Samsung jeszcze przed premiarą najnowszych smartfonów postanowił zaprezentować nową odsłonę swojego zegarka. Model Galaxy Watch Active 2 wczoraj oficjalnie ujrzał światło dzienne, a producent przedstawił wiele z możliwości tego gadżetu. Jest to na pewno duży przełom dla tej marki, chociażby ze względu na wykorzystane technologie oraz bardzo stylowy wygląd. Jak się prezentuje nowy zegarek od Samsunga w rzeczywistości?

galaxy watch

Ponadczasowa budowa oraz najnowsze rozwiązania w Galaxy Watch Active 2

5 sierpnia, czyli wczoraj, miała miejsce premiera najnowszego modelu smartwatcha dla osób aktywnych od Samsunga. Model ten bazował na poprzedniej wersji, jednak został wzbogacony o wiele nowych funkcjonalności. Koreański producent pozwolił swoim użytkownikom dopasować konkretne elementy urządzenia do swoich oczekiwań oraz gustu, co na pewno okaże się dużym atutem podczas sprzedaży Galaxy Watch Active 2. Co ciekawe postanowiono powrócić do cyfrowych zegarów obsługiwanych przy pomocy palca poprzez delikatne przesuwanie po krawędzi ekranu. To jednak dopiero początek niespodzianek od Samsunga.

Najnowszy zegarek został oficjalnie przedstawiony przez The Verge na nagraniu. Ma on obsługiwać aż 39 aktywności, co znacznie pomoże wielbicielom sportu każdego rodzaju. Co ciekawe, system sam jest w stanie rozpoznać rodzaj uprawianej aktywności i dopasować wszelkie przeliczniki. Smartwatch ma przede wszystkim monitorować parametry  ważne podczas wzmożonego wysiłku fizycznego, dlatego pokazuje tempo ćwiczeń w czasie rzeczywistym, poziom stresu, jakość snu oraz wiele innych przydatnych informacji. Jak się okazało, jest w stanie również zintegrować się z portalami społecznościowymi, gdzie umożliwia obejrzenie video, polubienie postu czy odsłuchanie muzyki przez zestaw słuchawek oferowanych w komplecie. Brzmi świetnie, prawda?

galaxy watch

Dwa dostępne modele Active 2

W sprzedaży mają pojawić się aż dwa modele zegarka, które różnią się przede wszystkim średnicą tarczy: 40 oraz 44 mm. Za tym idzie również przekątna wyświetlacza Super AMOLED, jednak rozdzielczość w obu urządzeniach pozostaje taka sama. Warto wspomnieć o pojemności baterii, uzależnionej od wielkości zegarka – ten z mniejszym ekranem posiada baterię 247 mAh, ten z większym z kolei 340 mAh. Poza tym pojawi się także:

  • dwurdzeniowy procesor Exynos 9110
  • 768 MB lub 4 GB pamięci z łącznością Wi-Fi
  • 1.5 GB lub 4 GB pamięci w wariancie z siecią 4G LTE
  • moduł NFC
  • wbudowany GPS

oraz…

Elektrokardiogram! Potrzebna jest jednak specjalna certyfikacja, która pozwoli korzystać z tej funkcjonalności dopiero za jakiś czas.

Plany na sprzedaż Galaxy Watch Active 2

Nie trzeba być znawcą najnowszych technologii, by się domyślić, że ceny obu urządzeń będą się znacznie od siebie różnić. Smartwatch trafi na półki sklepowe już 27 września, a koszt podstawowy ma się zaczynać od 279 $. Wiadomo, że im więcej funkcjonalności, tym bardziej cena będzie wzrastała. Osobiście uważam, że wypuszczenie zegarka o takiej funkcjonalności i na dodatek z modułem NFC w tej cenie jest jednym z najlepszych pomysłów Samsunga w ostatnim czasie.