Po tegorocznej konferencji Galaxy Unpacked od Samsunga oczekiwaliśmy wiele. Oczywiście główny nacisk kładziony był i jest na nowości wśród składanych smartfonów koreańskiego giganta. Tak też się stało, bo zgodnie z oczekiwaniami, Samsung pokazał dwa składane telefony: Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 3.

Jakie nowinki znajdziemy w Galaxy Z Fold 3? Przede wszystkim jest to niższa cena. Samsung zapewnia jednak o znaczącej zmianie w porównaniu z poprzednimi modelami – ma on być około 80% bardziej trwały niż poprzednicy. To jest dobra wiadomość, a jednocześnie przyznanie się do winy, bo poprzednie wersje, szczególnie ta pierwsza, awaryjnością dyskwalifikowały to urządzenie.

Nowy Galaxy Z Flip 3 rónież doczekał się odświeżenia. Otrzymujemy znacznie większy wyświetlacz, a także głośniki stereofoniczne. Komentatorzy zwracają jednak uwagę na baterię. Ta jest dość mała, bo jej pojemność to 3300 mAh, a przy tak sporym wyświetlaczu może to być problematyczne. Do tego można wziąć pod uwagę ogólne problemy Samsunga z akumulatorami, które są znane nie od dzisiaj. Przykładem jest chociażby Samsung S21, którego bateria przy normalnym użytkowaniu nie wytrzymuje jednego dnia.

Galaxy Watch 4 i Watch 4 Classic

Dużo dzieje się również na rynku smartwatchy. Wiele wskazuje na to, że Apple Watch doczekał się wreszcie porządnej konkurencji. Samsung wypuszcza dwie wersje: Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 4 Classic. Obie będą dostępne w dwóch rozmiarach. Czym się różnią? Podstawowa wersja to typowo sportowy smartwatch wyposażony w silikonową opaskę. Wersja klasyczna, jak sama nazwa wskazuje ma być bardziej elegancka, pasująca do bardziej biznesowego trybu użytkowania.

galaxy watch 4 samsung

Oba zegarki otrzymują wysoce zaawansowane oprogramowanie Wear OS. Wersja ta ma być bardzo wydajna, o czym pisałem już kilka dni temu. Jak zapewnia Samsung, jest to jedyny na świecie układ 5nm, który zostanie wpięty w smart zegarek. Może to tylko zapowiadać, że nowy system operacyjny przyniesie ze sobą naprawdę porządne nowości, które podbiją wartość zegarka, a co za tym idzie – zacznie gonić konkurencję. W Exynos W920 znajdziemy dwa rdzenie Cortex-A55 i mocny układ graficzny Mali-G68. Według Samsunga wydajność takiego procka jest zwiększona o ponad 20% w porównaniu do poprzedniego modelu.

Samsung właśnie ogłosił najmocniejszy chip smartwatcha Galaxy Watch 4 [Galaxy Unpacked]

Na jednym ładowaniu zegarek ma wytrzymać nawet 40 godzin, co już na starcie stawia go wyżej niż zegarek od Apple. Jak będzie w praktyce to się okaże, jednak jedna doba będzie dużym sukcesem.

Słuchawki Samsung Galaxy Buds 2

Galaxy Buds 2

Tutaj mała niespodzianka, bo Samsung prezentuje znakomitą konkurencję dla AirPodsów. I to konkurencja głównie cenowa, bo wersja Galaxy Buds 2 z aktywną redukcją szumów kosztuje zaledwie 150 dolarów. Klientów ma przyciągnąć nie tylko cena, ale także lekkość słuchawek. Są to najlżejsze z portfolio producenta.

Słuchawki będą dostępne na półkach sklepowych pod koniec sierpnia.