Samsung Galaxy Unpacked już dzisiaj - czego się spodziewamy i gdzie oglądać wydarzenie

Samsung Galaxy Unpacked już dzisiaj – czego się spodziewamy i gdzie oglądać wydarzenie

Opublikowano 11.02.2020 16:07 Aktualizacja: 11.02.2020 16:08 -


Wydarzenie Samsung Unpacked już dzisiaj. Wieczorem, o godzinie 20:00 czasu polskiego rozpocznie się konferencja, gdzie zaprezentowane zostaną najnowsze urządzenia Samsunga. Przyjrzałem się temu, co już wiemy i co może pojawić się podczas eventu.

Oczywiście zapraszamy do śledzenia razem z nami transmisji z Samsung Unpacked, które można oglądać na stronie internetowej firmy Samsung. My też postaramy się na bieżąco informować o produktach, które koreańska firma zaprezentuje.

Samsung Galaxy S20

Głównym punktem wydarzenia (według Samsunga – według mnie jest to Z Flip, o czym piszę dalej) ma być seria Samsung Galaxy S20. Będzie to tegoroczny produkt flagowy producenta. W tym roku będą to trzy modele, w ubiegłym mieliśmy serię S10 w czterech wersjach. Dostaniemy więc zwykłego Galaxy S20, trochę większego S20 Plus i S20 Ultra (półka premium). Ten ostatni ma być odpowiednikiem S10 5G. Czemu S20? Mogę tylko przypuszczać, że Samsung chce odskoczyć od jednakowej numeracji z Apple, bo siłą rzeczy obie jedenastki byłyby porównywane. Niestety z plotek nie wynika nic na temat pojawienia się jakiegoś budżetowego S20, tak jak było to w przypadku S10e. Być może jest to spowodowane niedawną premierą S10 Lite. Oczywiście to tylko przypuszczenia, tak samo, jak fakt, że dzisiaj może się jednak pojawić więcej niż trzy modele S20.

Samsungi S20 mają wspierać 5G, najpewniej w każdym z wariantów. Nie jest tylko pewne czy od razu w każdym regionie. Modele te oparte będą o procesor Qualcomm Snapdragon 865 (on jest dedykowany właśnie modemom 5G). W alternatywie ma być także procesor Exynos 990, który obsługiwałby wersje 4G, jak i 5G.

Wyświetlacz w Samsungu S20 może mieć częstotliwość odświeżania nawet do 120 Hz. Przecieki sugerują, że ta opcja włączać się będzie tylko przy 1080p. Jeśli rozdzielczość będzie 1440p, w zamian otrzymamy spadek częstotliwości odświeżania do 60 Hz.

Z zewnętrznych zmian na uwagę zasługuje zmiana miejsca położenia kamerki przedniej, czyli słynnej w S10 „dziury”. Zamiast po prawej stronie, teraz będzie ona położona prawdopodobnie w środkowej części ekranu. W tylnej części natomiast znajdą się najpewniej cztery kamery w modelu S20 Plus. Wśród nich będzie obiektyw 12-megapikselowy, 64-megapikselowy teleobiektyw, ultra-szeroki kąt i czujnik ToF. W standardowej wersji S20 raczej zabraknie właśnie czujnika ToF.

Największy S20, czyli wersja Ultra, zasilany będzie baterią 5000 mAh. Wyposażony będzie w ekran 6,9 cala i nawet 16 GB pamięci RAM. Atutem tego modelu ma być matryca aparatu – 108 MP. Samsung może zaoferować „Space Zoom” o powiększeniu 100x.

Galaxy Z Flip

Oprócz flagowego modelu Samsung zaprezentuje również nowy, składany smartfon. I to jest dla mnie numer jeden dzisiejszego wydarzenia. Pisałem o nim już wielokrotnie, a ostatnio w związku z niespodziewaną reklamą podczas ceremonii rozdania Oscarów. Przypomina on telefon z klapką, podobnie zresztą jak Motorola Razr. W tylnej części znajdą się najprawdopodobniej dwa obiektywy, a na zewnętrznej części znajdzie się mały ekran, który wyświetlać będzie powiadomienia. Najpewniej będzie to również ekran dotykowy. W reklamie widać, że bez problemu można przesuwać palcem po zewnętrznym ekranie w celu odebrania połączeń. Na materiale było widać, że aby rozmawiać przez urządzenie, nie trzeba będzie całkowicie rozkładać telefonu. Może to być przydatne w przypadku używania go tylko jedną ręką.

Samsung Galaxy Buds Plus

Na liście zaprezentowanych dzisiaj urządzeń powinny znaleźć się również słuchawki douszne w nowej odsłonie. Według przecieków nie będą różnić się one zbytnio wyglądem od aktualnego modelu, ale mają posiadać lepszą baterię, która wytrzyma nawet 11 godzin (poprzedni model Buds wytrzymuje sześć). Oczywiście będą też drobniejsze ulepszenia, które poprawią jakość dźwięku. Słuchawki powinny być oferowane za darmo w przedsprzedaży do modelu Galaxy S20 Plus.

Oprócz wymienionych urządzeń możliwe, że Samsung pokaże jeszcze Galaxy Home Mini, ale brak jest na razie konkretów na ten temat. Śledźcie nasze dzisiejsze wpisy, na pewno będziemy informować o tym, co Samsung pokaże.

Wieści z Rozładowani.pl