Dawno nie pisaliśmy nic o tabletach. To nie nasza wina, po prostu dawno nie widzieliśmy nic ciekawego. Nareszcie jednak coś się ruszyło. Samsung pokaże flagowca, który nie będzie się musiał wstydzić konfrontacji z iPadem Pro.

Może przesadzam, widzieliśmy nowego Samsunga View 2 i Tab 5e (którego da się lubić). Trzeba jednak przyznać, że to nie był ten sprzęt, na który czekali miłośnicy koreańskiej firmy. Wszystko jednak wskazuje, że Samsung niedługo pokaże następcę zawansowanego modelu S4, który debiutował w sierpniu zeszłego roku.

R E K L A M A

Najnowszy procesor, ale reszta bez zmian?

Chociaż Samsung Galaxy Tab 5e to całkiem niezły tablet, to czuję pewien niedosyt. Snapdragon 670 i 6 GB pamięci RAM (w najmocniejszej konfiguracji) nie robi już specjalnego wrażenia, zwłaszcza gdy myślimy o urządzeniu do pracy. Niedobór mocy rekompensował za to nowy wygląd i obudowa o grubości zaledwie 5.5 mm.

Za sprawą serwisu SlashLeaks na jaw wyszły wyniki testów syntetycznych kolejnego tabletu Samsunga. Nie ma wątpliwości, że chodzi o wyższy model, którym jest Galaxy Tab S5. Geekbench, w którym testowano urządzenie wskazuje na nowy, topowy procesor Qualcomm Snapdragon 855. Niestety pamięci jest tyle, co w wersji 5e, czyli 6 GB RAM. Nie wiadomo jeszcze, czy Tab S5 zadebiutuje w jakimś lepszym wariancie pamięci.

Podobno tablet ma mieć taką samą przekątną ekranu (10,5 cala) oraz tak samo cienką obudowę. Prawdopodobnie lepszy procesor będzie jedyną zmianą, która rozróżni oba modele. Taka sama ma być też pojemność baterii (7,000 mAh) oraz rozdzielczość ekranu. Również i aparat fotograficzny to ten sam 13 MP moduł główny.

Premiera jeszcze przed Galaxy Note 10

Samsung Galaxy Tab S4 debiutował na początku sierpnia zeszłego roku. W przypadku Tab S5 ma być podobnie. Oczywiście premiera nie będzie huczna, takiej spodziewamy się dla Galaxy Note 10, który zadebiutuje pod koniec tego samego miesiąca.