Samsung Galaxy S20 Ultra zadebiutuje już 11 lutego

Opublikowano 3.01.2020 13:54 -


Samsung znowu zmienia sposób, w jaki nazywa swoje flagowce. Teraz topową wersją ma być model „ultra”, który zastąpi modele z modemami 5G. Nowe Samsung Galaxy z serii S20 to pierwsza znacząca premiera tego roku. Warto się na nią przygotować!

Ubiegłoroczna modele z serii S10 to najlepiej odbierane smartfony firmy od dawna. Chwalono je za jakość, oferowane funkcje i całkiem niezła opłacalność (model z literą „e”). Seria S10 sprzedała się lepiej niż poprzednicy. Początkowo sprzedaż była nawet większa niż prognozy, ostatecznie jednak seria nie była spektakularnym sukcesem. Teraz Samsung wyciąga wnioski i decyduje się na uproszczenie oferty.

Galaxy S20 zastąpi model S10e

Jeden z producentów akcesoriów ochronnych powołuje się na swoje źródło, które rzuca cień światła na nowe nazewnictwo serii. Według źródła Samsung nie jest do końca zadowolony ze sprzedaży niektórych modeli z serii S10. W wyniku tego zabraknie modelu z literą „e” w nazwie.

Zastąpi go model, który po prostu nazywać się będzie S20. Według pierwszych plotek będzie on dysponował ekranem o przekątnej 6.2 cala, procesorem Exynos 990 (9830) lub Snapdragon 865 (na wybranych rynkach) oraz co najmniej 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci na dane. Bateria ma mieć pojemność 4000 mAh. Nowy będzie oczywiście potrójny układ aparatu, który zaoferuje 5x zoom oraz główny aparat o rozdzielczości 108 MP.

Galaxy S20+ będzie modelem pośrednim

Kolejny model z serii to ten z plusem w nazwie. Będzie on dysponował większym, bo 6.7-calowym wyświetlaczem. Początkowo to właśnie miała być wersja, która zastąpi model S10e. Teraz wiadomo, że zastąpi on model S10+.

Ten model również będzie dysponował podobnymi parametrami jak S20. Prawdopodobnie w wersji bazowej będzie miał więcej RAM i pamięci dla użytkownika niż młodszy brat. Otrzyma on też dodatkowe oczko kamery, które będzie modułem ToF do wykrywania głębi obrazu i realizowania lepszych zdjęć w trybie portretowym. Bateria tego modelu będzie miała pojemność 4500 mAh oraz będzie wspierać szybkie ładowanie 45 W.

Bestią będzie model S20 Ultra

Najlepiej wyposażonym modelem serii będzie Galaxy S20 Ultra, który zastąpi model S10 5G. Zmiana nazwy wiąże się z tym, że sieć 5G komercyjnie działa już w większej liczbie miejsc. Wrosła też liczba tych testowych. Nie ma więc już potrzeby akcentowania tej funkcji.

Samsung S20

To, co jest już pewne to ekran o wielkości 6,9 cala oraz wszystkie funkcje z powyższych modeli. Spodziewać się można tu też większej baterii — według tipsterów to aż 5000 mAh. To, co zostaje zagadką to nowy system optycznej stabilizacji, o której mówią plotki. Pierwsze informacje o tym, że Samsung dysponuje „game changerem” w kategorii OIS, pojawiły się odnośnie modelu S10 Lite (który nadal nie zadebiutował). Spodziewam się, że najmocniejszy wariant serii S20 również otrzyma tę technologię (chociaż logicznym byłoby wyposażenie w takie rozwiązanie każdego modelu S20).

Samsung S20

Kiedy premiera?

To już nie jest tajemnicą. Pewne zwyczaje są niezmienne i bardzo mnie to cieszy. Pokaz nowych modeli odbędzie się na imprezie Unpacked, 11 lutego 2020. Oprócz nowych smartfonów Samsung zaprezentuje też kilka nowych akcesoriów, które będą im towarzyszyć. Jednym z nich będą nowe słuchawki Galaxy Buds +.

Samsung S20

Źródło: PhoneArena

Wieści z Rozładowani.pl