Samsung Galaxy S10 zadebiutuje w trzech wariantach, wszystkie mają wycięcie w ekranie

Samsung Galaxy S10 zadebiutuje w trzech wariantach, wszystkie mają wycięcie w ekranie

Opublikowano 22.11.2018 10:06 Aktualizacja: 10.02.2019 20:04 -


Premiera nowego flagowca, modelu Samsung Galaxy S10 odbędzie się już za pół roku. Wiemy o nim coraz więcej i wygląda na to, że będzie znacznie ciekawszym telefonem niż jego poprzednik.

Ostatnio pisałem o nowym procesorze, który zasili Galaxy S10 — będzie to superszybka jednostka wykonana w architekturze 7nm. To wielki postęp, jeśli chodzi o wydajność układów zasilających dzisiejsze flagowce. Z informacji i przecieków, które powoli spływają do sieci, możemy tez dowiedzieć się, jak będzie wyglądać flagowiec Koreańczyków.

Powrót płaskiego ekranu

Pierwsza z informacji pochodzi od dostawców Samsunga. Niesamowite, skąd można wyciągnąć informacje o nadchodzących flagowcach. Te dzisiejsze, pochodzą z raportów dostawców chemikaliów do produkcji ekranów OLED. Dowiadujemy się, że Koreańczycy zamówili nową chemię i zmienią coś w procesie produkcji. Nowa generacji oznaczona zostanie symbolem M9.

Z raportu dowiadujemy się też, że Nowy Galaxy S10 zadebiutuje prawdopodobnie w trzech wariantach, z różnymi wyświetlaczami. Pierwszy wariant zakłada płaski wyświetlacz o przekątnej 5.8 cala, drugi będzie miał taką samą przekątną i będzie zakrzywiony jak dotychczas, topowa wersja posiadać będzie zakrzywioną matrycę 6.2 cala.

Samsung wybiera Infinity-O dla S10

Kolejna wiadomość, która do nas dociera to ta, że ponoć wreszcie zdecydowano się na to, w jaki sposób usytuowane będą aparaty w telefonach. Według nowych informacji zatwierdzono wariant nazywany Infinity-O, czyli tez z wycięciem w wyświetlaczu po lewej stronie. Załączone zdjęcia pokazują, jak będzie to wyglądać w praktyce.

Warto zwrócić uwagę na zamazane fragmenty wyświetlacza. Ktoś nie chce, byśmy wiedzieli za dużo. Tajemnicą nadal pozostaje to, gdzie Samsung przeniesie głośnik i pozostałe moduły, jak czujnik światła i zbliżenia. Taki typ wyświetlacza potwierdza wcześniejsze plotki o tym, że Samsung pozbędzie się w Galaxy S10 czytnika siatkówki IRIS.

Tańsze modele z Infinity-U?

Prawdopodobnie tańsze, nadal zaawansowane modele będą posiadać wyświetlacze w wariancie Infinity-U. Pierwszym takim modelem ma być Samsung Galaxy A8s. Mamy na dowód tego zdjęcia:

Samsung Galaxy A8s prawdopodobnie zostanie wyposażony w procesor Snapdragon 660, chociaż może to być też model 670 lub 675. A8s ma dysponować w najmocniejszej konfiguracji 6 GB RAM i 128 GB pamięci dla użytkownika. Moduł fotograficzny ma być zaczerpnięty z modelu A7 i dysponować trzema oczkami aparatu.

Wieści z Rozładowani.pl