Samsung Galaxy Note 9 z najlepszym wyświetlaczem na rynku? Niekoniecznie.

Samsung Galaxy Note 9 z najlepszym wyświetlaczem na rynku? Niekoniecznie.

Opublikowano 15.08.2018 11:22 -


Samsung Galaxy Note 9 to bez wątpienia najbardziej kompletne urządzenie, jakie ostatnio zaprezentowano. Smartfon opracowano tak, by był pod każdym względem najlepszy. Niestety może to Samsungowi zaszkodzić. Note 9 jest do bólu nudny i chyba zdobędzie miano najbardziej niedocenionego sprzętu tego roku.

Krótko po premierach nowych urządzeń widzimy filmy i czytamy opinie, które zestawiają ze sobą konkurujące modele. Tak naprawdę kochamy, gdy coś, co nam się podoba (lub co kupiliśmy) uciera nosa konkurencji w benchmarkach, robi ładniejsze zdjęcia a wyświetlacz, jest jakiś taki większy i ładniejszy. Tym razem Samsung chce wykorzystać, walory tego ostatniego.

Ekran Samsung Galaxy Note 9 to matryca Super AMOLED (własnej produkcji) o przekątnej 6,4 cala i rozdzielczości 2960 × 1440 pikseli. Mogliście się już spotkać z artykułami, mówiącymi o tym, że Note 9 ma najlepszy wyświetlacz ze wszystkich smartfonów na rynku. Niektórzy tłumaczą uczciwie, że jest to oczywiście opinia laboratorium DisplayMate. Mało kto zdradza, czym się zajmuje firma, która tak zachwala wyświetlacz nowego Note 9.

Nowy Galaxy Watch upewnia mnie w przekonaniu, że osiągnęliśmy limit

Najlepszy w wielu kategoriach wg DisplayMate

DisplayMate zajmuje się kalibracją i diagnostyka wyświetlaczy. Właśnie wydali raport, w którym chwalą ekran Super AMOLED zastosowany w nowym Samsung Note 9. Zwycięża on w kilkunastu, ważnych aspektach, są to między innymi: najwyższa szczytowa jasność, najwyższa dokładność kolorów, największa przestrzeń barwna, najwyższy współczynnik kontrastu, najniższy współczynnik odbicia obrazu (widzialność w słońcu), najmniejszy współczynnik (bieli, zmiany jasności) względem kąta widzenia. Oczywiście to nie wszystko, jest znacznie więcej kategorii, w których wygrywa Samsung Galaxy Note 9. Jeśli jesteście zainteresowani, odsyłam na stronę DisplayMate.

Oczywiste jest, że Samsung jest liderem w branży wyświetlaczy. Ten zastosowany w Note 9 to też bezapelacyjnie jeden z najlepszych, jakie możemy znaleźć na rynku i nie potrzeba do tego żadnych laboratoryjnych testów. Problem tkwi jednak w tym, że wielu z nas dało się złapać na pewną sztuczkę. Zdajemy sobie sprawę, że Benchmarki to tylko cyfry i nie można się nimi sugerować. Wiemy, że laboratorium DxO Mark lepiej ocenia aparaty fotograficzne producentów, którzy korzystają z ich oprogramowania do kalibracji. Pamiętajmy więc, że DisplayMate działa podobnie. Nic dziwnego, że w we własnych testach firma nagradza kalibrowanego przez siebie Note 9.

Może najlepszy, ale nie na długo

Samsung od bardzo dawna korzysta z usług DisplayMate. Współpracują z nimi też Apple, Google, Microsoft (Surface) i wiele innych. Wcześniej pisano już, o najlepszym wyświetlaczu Note 8, następnie lepszym iPhona X. Teraz zwycięzcą jest Note 9. Mam wrażenie jednak, że nie na długo – we wrześniu ma premiera nowych iPhonów z wyświetlaczami Samsunga, kalibrowanymi przez DiaplayMate! Spodziewajmy się więc artykułów – nowy iPhone X z najlepszym wyświetlaczem na rynku!

Wieści z Rozładowani.pl