Samsung Galaxy Fold za $2000 wyprzedany w ciągu jednego dnia!
Samsung Galaxy Fold za $2000 wyprzedany w ciągu jednego dnia!

Opublikowano 1 miesiąc temu -


Samsung Galaxy to oprócz Huawei Mate X najbardziej rozpoznawalny smartfon ze składanym wyświetlaczem. Jest też jednym z najdroższych telefonów na rynku. Wszystko wskazuje, że cena nie będzie jednak przeszkodą w sukcesie tego modelu. Właśnie ruszyła jego przedsprzedaż w USA. Galaxy Fold wyprzedał się na pniu!

Oficjalna dystrybucja Samsung Galaxy Fold rozpocznie się 26 kwietnia. Polska jest jednym z 15 krajów Europy, gdzie model ten będzie fizycznie dostępny już 3 maja. Zaplanowana cena jest wysoka, to aż 2000 Euro, co daje po przeliczeniu około 8570 zł. To chyba nie będzie jednak przeszkodą dla przyszłych nabywców. Sytuacja ze Stanów Zjednoczonych pokazuje, że chętnych na ten model nie brakuje.

Wyprzedany w niecały dzień

W zeszły piątek Samsung na swojej stronie uruchomił ofertę przedsprzedaży składanego telefonu w wersjach dla sieci T-Mobile oraz AT&T. Cena została ustalona na poziomie 1980 USD. Samsung zablokował możliwość rezerwacji telefonu już następnego dnia o poranku. Aktualnie strona zwraca komunikat o wyczerpaniu nakładu rezerwacji. Nie mamy dokładnych danych o liczbie dostępnych sztuk w przedsprzedaży.

Coś, co jest wskazówką i daje obraz, jak wielkim zainteresowaniem cieszył się ten model, to informacje od osób, które dokonały rezerwacji. Redaktorzy portalu Neowin twierdzą, że już o godzinie 15, Samsung zarejestrował około 15000 zamówień (7125 sztuk dla wersji T-Mobile oraz 7460 sztuk wersji AT&T). Zamówień musiało być jednak znacznie więcej, w końcu przedsprzedaż trwała do rana następnego dnia. Taka popularność w przedsprzedaży to dobry znak!

Galaxy Fold z topowymi parametrami

To, co wyróżnia Galaxy Fold to dwa wyświetlacze. Podstawowy ma przekątną 4,6 cala oraz rozdzielczość 1960 x 840 pikseli. Gwiazdą jest tu jednak ten składany, który z 7,3 cala oraz rozdzielczością 2156 x 1536 pikseli może obsłużyć aż 3 aplikacje na podzielonym wyświetlaczu.

Samsung Galaxy Fold ma 6 aparatów fotograficznych. Pierwszy aparat znajduje się nad mniejszym wyświetlaczem. Ma 10 MP, przysłonę 2.2 oraz pole widzenia 80 stopni. Kolejny moduł jest podwójny. Pierwsze oczko ma parametry jak powyżej.  To drugie ma śledzić głębie obrazu, dysponuje 8 MP, przysłonę f/1.9 oraz polem widzenia 85 stopni.

Najciekawszy jest jednak potrójny układ na froncie. Pierwszy to aparat tele o matrycy 12 MP, przysłonie f/2.4, pikselach wielkości 1.0 um i dysponuje stabilizacją obrazu. Następny również ma 12 MP, ale jest szerokokątny, ma duże piksele o rozmiarze 1.4 um i ogniskową zaczynającą się od f/1.5, ten aparat również jest stabilizowany. Kolejny o rozdzielczości 16 MP jest ultraszerokokątny, ma pole widzenia aż 123 stopni oraz przysłonę f/2.2. Całą trójkę wspiera lampa LED.

Składany telefon pracuje pod kontrolą Snapdragona 855. Ma 12 GB RAM oraz 512 GB pamięci na dane. Bateria to ogniwo o pojemności aż 4380 mAh i obsługuje szybkie ładowanie w standardzie QC. Samsung gwarantuje, że ekran tego modelu wytrzyma 200000 złożeń i rozłożeń lub 5 lat działania.