Drugie podejście: Samsung Galaxy Fold - premiera składanego smartfona już niebawem

Drugie podejście: Samsung Galaxy Fold - premiera składanego smartfona już niebawem

Opublikowano 4.09.2019 10:16 -


Składane telefony, zwłaszcza te ze składanym ekranem, od zawsze budziły duże zaciekawienie wśród użytkowników. Jeszcze do niedawna technologię tę uważano za mocno ograniczoną, przez co wszystkie smartfony poszły w zapomnienie. Jednak Samsung postanowił nieco odświeżyć pamięć — zaprezentował jakiś czas temu model Galaxy Fold. Niestety szybko wycofano go z rynku przez liczne problemy.

Znaleziono w nim poważne niedociągnięcie, przez co podczas składania pękał ekran. Zmusiło to koreańskiego producenta do dalszych prac nad udoskonalaniem składanego smartfona. Nadszedł jednak kres oczekiwania, już za kilka dni bowiem oficjalnie ma odbyć się druga odsłona modelu Samsung Galaxy Fold.

galaxy fold

Najnowsze doniesienia dotyczące premiery

Producent nie chciał za bardzo odwlekać sprzedaży swojego składanego smartfona. Kiedy tylko zakończone zostały wszelkie poprawki, od razu ogłoszono datę oficjalnej prezentacji. Wybór padł na 6 września, czyli datę rozpoczęcia IFA 2019, gdzie pojawi się nasza redakcja. Można więc spekulować, że to właśnie podczas trwania tak ważnego wydarzenia Samsung postanowi ponownie ukazać poprawioną wersję Galaxy Fold. Co ciekawe, ruszyły już nawet wstępne zapisy u producenta, by otrzymać telefon w dniu premiery. Pytanie brzmi: kto zdecyduje się kupić nie tylko drogi, ale przede wszystkim dopracowywany model, który początkowo zaliczył dużą wtopę?

galaxy fold

Jakie dokładnie zmiany wprowadzono w Galaxy Fold?

Samsung musiał przede wszystkim zmienić sposób składania całego smartfona, by nie wpływało to na zużycie i pękanie szybki. Wyświetlacz o wielkości 7.3” ma być lepiej chroniony przed wszelkimi zanieczyszczeniami, a warstwa ochronna ma przestać zachęcać użytkowników do jej zdjęcia. Zapewne nie są to wszystkie zmiany, jakie musiał wprowadzić koreański producent przed ponownym wypuszczeniem Galaxy Fold na rynek. O tym, co dokładnie się zmieniło, przekonamy się już niebawem, podczas IFA 2019.

Samsung Galaxy Fold 2.0, głośnik Bluetooth od Sonosa i OnePlus TV - co jeszcze oczekujemy po IFA 2019?

Mimo tego, że najnowszy składany smartfon nie dotarł jeszcze do swoich pierwszych użytkowników. Samsung już planuje następcę Galaxy Fold. Ma on otrzymać mniej pamięci wbudowanej oraz być dostępny w nieco korzystniejszej cenie, co być może w przyszłości przekona wielbicieli branży mobile do wypróbowania tego sprzętu.

Jesteśmy na IFA, zobacz naszą relację z najciekawszych premier!

Osobiście nie jestem przekonana co do tego, że Samsung rzeczywiście pozbył się wszystkich niedoskonałości. Nie mogę jednak oceniać, zanim ten telefon nie pojawi się w sklepach.

Wieści z Rozładowani.pl

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja i dwóch redaktorów! [Zobacz]