Samsung Galaxy Fold Lite - składany ekran za niższą cenę

Opublikowano 14.05.2020 10:24 -


Jeden z najbardziej charakterystycznych smartfonów na rynku straszy ceną, dlatego Samsung stworzy wersję Lite - bardziej przystępną dla większości klientów. Jeśli plotki się sprawdzą, to... będzie nadal piekielnie drogo.

Informacje o zbliżającym się Galaxy Fold Lite pojawiły się na Twitterze za pośrednictwem Maxa Weinbacha, który słynie z różnego rodzaju przecieków. Tym razem redaktor XDA Developers przyznaje, że wiadomości są bardziej plotkami niż przeciekami, ale nie zmienia to faktu, że nowy tablet składany w smartfona to bardzo ciekawy temat.

Apple Glasses w przyszłym miesiącu? To całkiem prawdopodobne

W Samsungu Galaxy Fold Lite otrzymamy miks części z ostatnich lat. Ekran z miękką, plastikową powłoką, 256 GB pamięci wewnętrznej, procesor Snapdragon 865 bez wsparcia dla 5G (w przypadku tego chipsetu potrzebny jest zewnętrzny modem).

Co ciekawe obudowa będzie z miksu szkła i aluminium w dwóch wersjach - Mirror Black i Mirror Purple. Mniejszy ekran ma być w stylu bardziej Galaxy Z Flip niż poprzedniego Fold, czyli malutki i mniej czytelny. To przełoży się na użyteczność urządzenia - wygląda na to, że większość możliwości da jedynie rozłożony smartfon.

Taniej, ale na pewno nie tanio

Nowy rozkładany smartfon ma kosztować około 1100 USD, więc można się spodziewać polskich cen w granicach 4800-5000 zł. Jeśli Samsung zapewni procesor Snapdragon 865 we wszystkich regionach, to nowi klienci mogą mieć niezłą zagwozdkę - jest to poziom cenowy S20+. W Europie seria S20 otrzymała sporo gorszy chipset Exynos 990, dlatego ewentualne wstawienie SP do Fold Lite (tak jak w przypadku S10 Lite) może zwiększyć popularność tabletu mieszczącego się w kieszeni.

Sony potwierdza: PlayStation 5 jest na dobrej drodze, aby premiera odbyła się w grudniu

Kolejne wersje składanych urządzeń zwiększają ich wytrzymałość i usuwają "błędy wieku dziecięcego". Szukając nowego flagowca i tak musimy się przygotować na wydatek przekraczający 4000 zł, a posiadanie tak dużego ekranu bez potrzeby noszenia dodatkowej torby czy plecaka brzmi zachęcająco...

Wieści z Rozładowani.pl