Samsung Galaxy Fold 2 z większym potencjałem niż swój poprzednik?

Samsung Galaxy Fold 2 z większym potencjałem niż swój poprzednik?

Opublikowano 18.11.2019 10:18 -


Na pierwszą udaną wersję Folda czekaliśmy naprawdę długo. Wstępny projekt Samsunga nie spełnił oczekiwań pod względem składanego ekranu, dlatego producent spędził wiele czasu na udoskonalaniu nowej technologii. Dopiero w tym roku zadebiutował pierwszy składany smartfon, który rzeczywiście trafił do sprzedaży i cieszy się sporym zainteresowaniem. Mimo to nadal posiada on kilka wad, w tym bardzo delikatny ekran, co już niebawem może zostać udoskonalone.

Zagraniczne media donoszą, że Samsung prawdopodobnie prowadzi już prace nad Galaxy Fold 2. Smartfon miałby zostać wyposażony w trwalszy ekran i udostępniony dla klientów w kilku wersjach, dzięki czemu cena urządzenia mogłaby być bardziej przystępna. Co do tej pory wiadomo o kolejnym projekcie Samsunga?

Galaxy Fold 2 już w przyszłym roku?

Najnowszy raport mediów mówi o tym, jakoby premiera kolejnego składanego Samsunga miałaby mieć miejsce już w kwietniu przyszłego roku. Oznacza to, że producent już dawno rozpoczął pracę nad udoskonaleniem aktualnej technologii składanych ekranów, jaką dysponuje. Co ciekawe, jego podstawowa cena ma nie przekraczać $1500 – zdecydowanie mniej niż aktualny model. To jednak nie wszystko, co pojawiło się w przeciekach. Powstały spekulacje dotyczące zmiany rozmiaru składanego ekranu. Miałby on zostać albo zmniejszony do przekątnej 6,7”, albo zwiększony do 8,1”, aby stać się bardziej praktyczny. W którą stronę ostatecznie pójdzie Samsung, tworząc Fold 2? Na ten moment niestety jeszcze nie wiadomo.

Czy problemy z uszkodzeniami ekranu zostaną rozwiązane?

Testy Galaxy Folda pokazały, że można otwierać i zamykać ekran nawet kilkadziesiąt tysięcy razy. Na pewno jest on znacznie trwalszy niż pierwotna wersja, czy jednak poradzi sobie w każdej sytuacji? Niestety jego konstrukcja jest na tyle delikatna, że łatwo można ją uszkodzić. Mowa przede wszystkim o porysowaniu szybki oraz przebiciu całego ekranu ze względu na jego niewielką grubość. Można mieć nadzieję, że Samsung dołoży starań, by technologia składanych ekranów była solidniejsza i bardziej odporna na uszkodzenia.

W sieci nie brakuje spekulacji dotyczących wyglądu Galaxy Fold 2 oraz wprowadzonych w nim modyfikacji. Dla użytkowników najważniejszy pozostanie jednak komfort korzystania oraz możliwość składania ekranu bez obawy o jego uszkodzenie. Nie można pominąć również ceny – pierwszy model można kupić aktualnie za 9 tysięcy złotych. Pojawiają się plotki, jakoby drugi model miałby być tańszy, jednak na czym może przyoszczędzić Samsung? Miejmy nadzieję, że okaże się to już niebawem.

Źródło: Techradar

Wieści z Rozładowani.pl