Samsung Galaxy Fold 2 ma być znacząco lepszy, ale nadal drogi i kruchy

Samsung Galaxy Fold 2 ma być znacząco lepszy, ale nadal drogi i kruchy

Opublikowano 6.05.2020 8:02 Aktualizacja: 6.05.2020 8:03 -


Galaxy Fold był tym pierwszym, który przetarł szlaki elastycznych wyświetlaczy w telefonach. Każdy, kto nie ma paru tysięcy na wyrzucenie w błoto, a chciałby składany telefon, wypatruje zapewne informacji o jego następcy – bardziej dopracowanego Fold 2. Pierwsze informacje mówią o obsłudze rysika S-Pen, wyświetlaczu 120 Hz oraz niby szklanej powłoce, która, coś mi mówi, że będzie równie skuteczna, jak ta w Galaxy Z Flip.

Samsung Galaxy Fold ma w sobie to coś, co przyciąga uwagę. Może to zasługa rozdmuchanego marketingu Samsunga, wielu historii z uszkodzeniami ekranu, a może po prostu niedostępnością dla wielu. Tak czy inaczej, szum nabrzmiewa ponownie wraz z pierwszymi informacjami o Samsungu Galaxy Fold 2.

120 Hz, oczka aparatów, S-Pen

Choć brak na razie szczegółowych renderów, parametry przedniego ekranu wskazują, że będzie on bardziej użyteczny. Rozmiar 6.23″ i rozdzielczość 2267 x 819 wydaje się bardziej rozciągnięty ku krawędziom niż w Fold 1.

Główny, składany, ekran OLED będzie w rozmiarze 7.59″ z rozdzielczością 2213 x 1689 i częstotliwością odświeżania 120 Hz. W obu ekranach aparaty zostaną ukryte w nowoczesny sposób wewnątrz małego oczka. Jest skok względem poprzedniego, wielgaśnego wcięcia. Ekran ten zostanie pokryty cienką warstwą szkła UTG, która prawdopodobnie nadal nie zagwarantuje żadnej ochrony. Na ten moment nie ma chyba żadnego rozwiązania tego problemu.

Z nowości na pokładzie znajdzie się rysik S-Pen znany z serii Note, który jak ulał pasuje do dużego i biznesowego telefonu, jakim na pewno jest Samsung Galaxy Fold 2. Może obsługa poprzez rysik pozwoli zminimalizować szanse powstania rys na ekranie.

Na razie wiemy tylko i aż tyle. Pierwsze informacje napawają nadzieją, że nowy Fold jest bardziej na czasie niż poprzedni i bardziej dopracowany telefon. Są jednak pewne rzeczy, których technologia na razie nie pozwala rozwiązać. Jeżeli ktoś zapytałby mnie zatem czy chciałbym Galaxy Fold, powiedziałbym, że oczywiście. Czy bym go kupił? Niestety nie. Mój telefon nie może się zepsuć od byle kontaktu z okruchem, paznokciem i kroplą wody.

Wieści z Rozładowani.pl