Berlińskie targi IFA 2019 zbliżają się wielkimi krokami. DailyWeb będzie godnie reprezentowane przez naszą silną ekipę. Na bieżąco będziemy zdawać relację z tego, co pojawi się na targach, czyli z premier i zapowiedzi. Oprócz tego zapewnimy Wam masę wywiadów i zdjęć z tego wydarzenia. Postanowiłem przyjrzeć się internetowym doniesieniom na temat oczekiwanych premier.

Targi IFA zyskują coraz większą renomę. Wielkie firmy wykorzystują wrześniowy okres na prezentację swoich produktów. Są one odskocznią od targów CES, które odbywają się zazwyczaj w styczniu. IFA 2019 potrwają od 6 do 11 września. Sporo premier jednak będzie miało miejsce na dniach branżowych, czyli 4 i 5 września. Nie będę skupiał się na pralkach czy lodówkach, ale na tych produktach, które są nam najbliższe.

Asus IFA 2019

Asus przyzwyczaił już do tego, że podczas IFA prezentuje odświeżone modele ZenBooków. Inaczej może być jednak w tym roku. Firma już w maju ogłosiła nowe produktu z linii ZenBook. Próżno szukać informacji o tym, co Asus zaprezentuje, ale plotki sugerują, że może to być nowy laptop gamingowy ROG.

Huawei IFA 2019

Ciężko przewidzieć, co dokładnie Huawei pokaże, i czy cokolwiek pokaże podczas IFA 2019. Niepewność spowodowana jest rozsyłanym przez firmę zaproszeniem na wydarzenie w… Monachium, które odbędzie się 19 września. Tam Huawei zaprezentuje Mate 30 i Mate 30 Pro. Na IFA natomiast można spodziewać się Kirin 990, ewentualnie telewizor 5G.

LG IFA 2019

LG już chyba pokazało swoje największe premiery tego roku. Chodzi rzecz jasna o 77-calowy telewizor OLED 8K, który zaprezentowany został na CES 2019. Na IFA 2019 spodziewane są mniejsze wydarzenia, plotki sugerują projektor 4K Ultra HD Cinebeam. Oprócz tego można liczyć na smartfon z podwójnym ekranem i mniejsze urządzenia średniej klasy.

Samsung IFA 2019

Tutaj podobnie – CES 2019 zgarnęło największe premiery także w przypadku Samsunga. Był to 98-calowy TV 8K. W sierpniu pojawił się Note 10. Galaxy S11 planowany jest dopiero na luty 2020. Co więc pojawi się na IFA 2019? Najpewniej będzie to okazja do szerszego pochwalenia się nową wersją Galaxy Fold. Tym razem już smartfon ma być w pełni działający, potocznie nazywany jest Galaxy Fold 2.0.

Panasonic IFA 2019

Panasonic jest jednym z większych sponsorów IFA od kilku lat. Tegoroczne targi nie są wyjątkiem, dlatego oczekiwane są liczne premiery. Oczekiwane są przede wszystkim nowe, zaawansowane technologicznie telewizory. Niestety przecieki na temat Panasonica są dość skromne, aby móc pisać o innych urządzeniach.

OnePlus IFA 2019

OnePlus oficjalnie nie ma zaplanowanych żadnych eventów podczas IFA 2019. Niemniej jednak plotki sugerują, że na zamkniętych konferencjach zostanie zaprezentowany One Plus TV.

Sharp IFA 2019

Tutaj nie mamy żadnych wątpliwości. Sharp już to zapowiedział, że na IFA 2019 zaprezentowany zostanie olbrzymi 120-calowy telewizor 8K. Nie będzie to rzecz jasna największy telewizor z 8K (zaszczytne pierwsze miejsce z tego, co się orientuję, piastuje 292-calowy Samsung), ale premiera powinna zrobić wrażenie. Oprócz 8K i LCD w TV znajdziemy 5G.

Sony IFA 2019

Jak to bywa w przypadku Sony zawsze ciężko coś przewidzieć. Firma na IFA pokazywało już niemalże wszystko: od słuchawek po smartfony. W tym roku powinniśmy zobaczyć Xperię 2, nowy telewizor 4K, a także odświeżone słuchawki 1000X.

Sonos IFA 2019

Sonos jest specjalistą od wycieków. Nie kojarzę premiery urządzenia tej firmy, która byłaby zaskakująca. Zawsze z odpowiednim wyprzedzeniem pojawiają się przecieki. Na IFA 2019 Sonos zaprezentuje głośnik Bluetooth, który będzie kompatybilny z AirPlay 2 i złączem USB-C. Sprzęt obsłuży także Auto Trueplay, połączymy go z innym sprzętem Sonos, albo z Alexą czy też Asystentem Google.

Jesteśmy na IFA, zobacz naszą relację z najciekawszych premier!

Oczywiście to nie są wszystkie firmy, jakie pojawia się na IFA 2019. Producentów jest cała masa, nie sposób wymienić wszystkich. Na targach pojawią się także takie firmy jak Lenovo, Sennheiser, Qualcomm czy Yamaha. Będziemy starali się na bieżąco informować o premierach i pokazywać najważniejsze relacje.