Samsung Chromebook 4 właśnie trafił do sprzedaży

Samsung Chromebook 4 właśnie trafił do sprzedaży

Opublikowano 7.10.2019 19:45 -


Od ostatniej premiery Chromebooka Samsunga minęły już ponad trzy lata. W poprzedniej wersji producent stawiał przede wszystkim na lepszą żywotność baterii oraz wzmocnioną obudowę. Dzięki temu nowy laptop miał dorównać wielu podobnym urządzeniom i służyć przede wszystkim do pracy mobilnej. Długo zatem trzeba było czekać na kolejną odsłonę serii, bowiem Chromebook 4 właśnie ujrzał światło dzienne. Jesteście ciekawi, czym tym razem postanowił nas zaskoczyć koreański producent?

Przez te 4 lata zmieniło się naprawdę wiele na rynku technologii. Właśnie wszystkie te zmiany ma łączyć w sobie najnowszy Chromebook – rozpoczynając od wyglądu, na wnętrzu kończąc. Oczywiście wszystko to ma na celu dopasować sprzęt do potrzeb dzisiejszych użytkowników, którzy oczekują szybkiego działania oraz dużej dostępności narzędzi. Prawdopodobnie producent znacznie chciał upodobnić swoje notebooki do konkurencyjnych urządzeń, jak mu to wyszło? Przekonajcie się sami!

samsung chromebook 4

Samsung Chromebook 4 już dostępny

Nowy Chromebook 4 pojawił się w sprzedaży zaledwie wczoraj, w dwóch wersjach: zwykłej oraz plus. Każdy z nich ma posiadać specjalny system Chrome OS, którego nowa odsłona znacznie różni się od tego, wykorzystanego w modelu trzecim. W związku z tym Samsung musiał podjąć się udoskonalenia swojej technologii na tyle, by sprostała ona wszelkim wprowadzonym zmianom. Jednak producent zadbał nie tylko o najnowsze komponenty, ale także o ciekawy design, przypominający notebooki dostępne na rynku.

Specyfikacja techniczna Samsung Chromebook 4

Oba modele z serii Chromebook, jakie są już dostępne na rynku, zostały wyposażone w procesor Intel Celeron N4000. Podstawowy model o matrycy 11.6” oraz model plus o matrycy 15.6” posiadają porty USB-C. Służą one przede wszystkim do ładowania urządzeń przy pomocy ładowarki o mocy 30W. Nie mogło zabraknąć również miejsca na USB typu A, wejścia na słuchawki czy mikrofon. Dostępne konfiguracje:

  • pamięć RAM 4 lub 6 GB
  • pamięć wewnętrzna 32 lub 64 GB eMMC
  • gniazdo do karty MicroSD
  • czas pracy na baterii 10.5 – 12.5h

Warto wspomnieć, że porty typu C zostały wyróżnione przez Samsunga nie tylko do ładowania, ale również przesyłania wysokiej jakości obrazu. Wpływa to także na prędkość przesyłania dużej ilości danych, które dzięki nowej technologii szybko trafią na docelowe urządzenie. Zapewne nie są to jeszcze wszystkie funkcje, jakie może nam zaoferować nowy Chromebook. Na jego recenzje zapewne trzeba będzie poczekać co najmniej kilka dni. A może sami planujecie zakupić ten sprzęt? Koniecznie podzielcie się swoimi przemyśleniami.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl