Samsung A51 i A71 to będą świetne foto smartfony

Samsung A51 i A71 to będą świetne foto smartfony

Opublikowano 26.11.2019 18:08 -


Seria A od Samsunga był strzałem w dziesiątkę. Zachowując przyzwoite parametry techniczne, oferowały wysokie możliwości foto, w tym szerszy niż u konkurencji szerokokątny obiektyw w niskiej cenie. Konkurencja jednak nie śpi, zatem następcy A51 i A71 muszą być sporo lepsi. I tak też otrzymamy 4-obiektywowe terminatory dla każdego.

Konkurencja zawiesiła poprzeczkę wysoko, wypuszczając urządzenia wyposażone w 4 obiektywy w urządzeniach po 1000-1500 zł. Choć brzmi to pięknie, można odnieść wrażenie, że tylko 1 z nich jest naprawdę mocny, a reszta to dodatek. Brak w nich, chociażby dobrego tele zamiast obiektywu makro o rozdzielczości 2Mpx. W nowych modelach Galaxy A51 i A71 zagoszczą zestawy 4 aparatów o większych możliwościach, bo poza głównym obiektywem będą wyposażone w obiektywy: tele, szerokokątny oraz głębi ostrości.

Oppo Reno FC Barcelona

Galaxy A51

Galaxy A50 został oficjalnie zaprezentowany na początku tego roku. Kilka źródeł donosi, że koreański producent pracuje już nad jego nową odsłoną nazwaną A51. Rendery ukazują, że Galaxy A51 będzie miał front stylizowany na Note 10, gdzie oczko aparatu znajduje się pośrodku wyświetlacza.

Ogólne wymiary to 158,4 x 73,7 x 7,9 mm, w które upakowany zostanie prawdopodobnie 6,5-calowy wyświetlacz S-AMOLED wraz z ukrytym w nim czytnikiem linii papilarnych. Będzie on miał prawdopodobnie rozdzielczość FullHD+.

Aparaty to zdecydowanie mocna strona tego urządzenia. Na froncie znajdzie się 32Mpx kamera, podczas gdy z tyłu znajdziemy 4 oczka, z czego głównie z nich otrzyma 48Mpx matrycę. Można czuć mały niedosyt, że nie jest to nowsza 64Mpx matryca, ale testy syntetycznie nie wykazują między nimi znacznej równicy. Jako rekompensatę otrzymany za to obiektyw tele oraz szerokokątny.

Galaxy A51 prawdopodobnie będzie zasilany baterią o pojemności 4000 mAh, a system operacyjny to Android 10 oparty na One UI 2.0. Lista Geekbench telefonu ujawniła, że ​​będzie wyposażony w chipset Exynos 9611 i 4 GB pamięci RAM w jednej z wersji.

Galaxy A71

Samsung Galaxy A71 będzie większy, bo skrywa 6,7″ wyświetlacz S-AMOLED. Większy wyświetlacz wymagać będzie również więcej mocy, zatem znajdziemy tu 4500mAh. Procesorem w jednej z wersji będzie Snapdragon 675 oraz 8GB pamięci RAM. Zapewne znajdziemy wewnątrz jednego z Exynos.

Tym, co naprawdę wyróżnia Samsunga Galaxy A71, jest układ tylnej kamery. Podobnie do tego, co mamy w Samsung Galaxy A51, matryca główna to 48 MPx. Tutaj wiadomo więcej o rozdzielczościach reszty — czujnik szerokokątny 12 MPx, teleobiektyw 12 MPx i czujnikiem TOF 3D. Frontowy Aparat to również 32Mpx.

Nie ma oficjalnej daty ani informacji, kiedy możemy spodziewać się prezentacji. Mam wrażenie, że jeśli ten dzień nadejdzie wkrótce, to A71 i A51 mogą mocno namieszać na rynku. Taki zestaw foto gwarantuje pełną elastyczność przy robieniu zdjęć.

Wieści z Rozładowani.pl