Chcesz zacząć projektować UX stron i aplikacji? Dzielimy się naszymi doświadczeniami, aby ułatwić Ci wejście w rynek UX oraz Gamedev. Możesz także wziąć udział w pierwszym konkursie w naszym podcaście.

Dodatkowo ogłosiliśmy pierwszy konkurs na WWWłaśnie podcaście, którego sponsorem jestem ja oraz moje roztargnienie 😂. Po detale zapraszam do odsłuchania odcinka (część 1 tutaj). Do wygrania książka „Dizajn na co dzień”. Należy wysłać zdjęcie ciekawego interfejsu na lukasz@dailyweb.pl. Na zgłoszenia czekamy do 1 września 2020. Po tym terminie razem z Adrianem wybierzemy najciekawsze zdjęcie i odezwiemy się do zwycięzcy.

Odcinek wyszedł nam dość długi. Dzielimy go na dwie części. Druga, opublikowana dziś dotyczy rozpoczęcia pracy w branży projektowania UX. Dzielę się swoimi doświadczeniami z pracy jako projektant UX. Na co warto zwracać uwagę chcąc znaleźć pracę w UX design.

Kilka zasad jest dość uniwersalnych, jak w reszcie IT. Warto śledzić ludzi na Instagramie. Na pewno polecam profil Chris Do. Na YouTube warto zostawić suba Natalii Bienias (Zebza) , która w bardzo dobry sposób tłumaczy tematy związane z projektowaniem. Blog Wojtka to miejsce, gdzie można dowiedzieć się sporo o dostępności oraz ogólnie o UX. Sam kiedyś przygotowałem listę przydatnych linków, którą znajdziesz tutaj. Jeśli wolisz bardziej społecznościową naukę, to warto zerknąć na największą grupę na facebooku w Polsce w tej tematyce. Pamiętaj jednak, że duże grupy są hmmm specyficzne 😉

Dodatkowo polecam zerknąć na serwis skillshare, gdzie 2 pierwsze miesiące dostaniemy za darmo. Warto sprawdzić czy znajdziesz tam coś interesującego dla siebie. Ogromna ilość informacji znajduje się na medium.com. Jeśli chodzi o podcast, to polecam (oprócz naszego 😎) ten od Tomka – Nie tylko design.

A dziś część druga odcinka w tematyce „Jak rozpocząć pracę jako…” Jeśli zaciekawiła Cię ta treść zachęcam do zostawienia śladu po sobie w postaci łapki w górę (lub w dół), suba, obserwacji, czy co tam jest w miejscu, w którym nas słuchasz ✌️

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

https://open.spotify.com/show/0L3V2ByO0taySOTZ9AyjDt

[powerpress]