Listopad 2020 dla graczy będzie wyjątkowo gorącym miesiącem. Już niedługo zadebiutują konsole nowej generacji Xbox Series X oraz PlayStation 5. Premierę będzie miało także wiele gier. Gracze, którzy zamówili nowy sprzęt bądź premierowe tytuły zastanawiają się zatem co stanie się z ich zamówieniami, jeśli wybrali opcję odbioru osobistego w galeriach handlowych, na które ostatnio nałożono obostrzenia.

[alert]Zobacz także: Gry MMO – w co zagrać? Lista darmowych i płatnych gier[/alert]

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy przedstawicieli trzech dużych sieci handlowych zajmujących się m.in. sprzedażą konsol do gier: Media Expert, Media Markt oraz X-Kom. Poniżej znajdziecie odpowiedzi, jakich nam udzielili.

Media Expert z bezpłatną dostawą Xbox Series X

– W przypadku sieci Media Expert, zdecydowana większość naszych elektromarketów pozostanie otwarta. Ci klienci, którzy zdecydowali się na zakup konsol z opcją osobistego odbioru w jednym z zamkniętych od soboty sklepów w galeriach handlowych, będą oczywiście objęci indywidualnym wsparciem. Z każdym klientem będziemy się w takiej sytuacji kontaktować i ustalać nową formę dostawy. Sądzę, że opcja bezpłatnego dostarczenia Xbox Series X do domu okaże się dla większości najwygodniejszą – mówi Michał Mystkowski, rzecznik Media Expert.

– Alternatywnie, klienci, którzy preferują osobisty odbiór, będą mogli wskazać inny, otwarty elektromarket w swoim najbliższym otoczeniu. Zrobimy wszystko, aby kupujący byli usatysfakcjonowani proponowanymi rozwiązaniami, a ewentualne zmiany odbyły się bez zbędnych komplikacji – dodaje rzecznik firmy.

[alert]Zobacz także: Gry na 2 osoby – w co zagrać razem?[/alert]

Media Markt i X-Kom uspokajają

O tym, że klienci nie muszą się niczym martwić, mówi także sieć Media Markt. – Nasi klienci mogą być spokojni. Znajdziemy właściwe rozwiązanie, żeby mogli cieszyć się zakupioną konsolą jak najszybciej. Jako lider sprzedaży wielokanałowej mamy wiele możliwości, w tym blisko 20 tys. punktów odbioru i opcję bezpłatnej dostawy do domu – uspokaja Paweł Kuźma, E-Commerce Dyrektor w MediaMarkt.

PS5 działa z prędkością światła! Spider-Man: Miles Morales wczytuje się w kilka sekund – wideo

Z kolei rzecznik prasowy sieci X-Kom, zapytany o to, czy firma przygotowuje jakiś plan awaryjny, odpowiada: – Tu nie potrzeba żadnego planu awaryjnego. Jesteśmy na to przygotowani od dawna. Wdrażamy plan, który nam się sprawdził już wiosną. Pre-ordery zamówione z odbiorem w salonie będziemy wysyłać kurierem lub do paczkomatu. W tej sprawie kontaktujemy się już z naszymi klientami. Jeśli chodzi o konsole, koszt przesyłki weźmiemy na siebie – mówi Kamil Szwarbuła z X-Kom.

-Dotyczy to wszystkich zakupów, których wartość przekracza 1000 złotych

– dodaje.

Zatem każdy, kto złożył zamówienie w dużych sieciach, może być raczej pewien, że dostanie upragnioną konsolę w dzień premiery lub chwilę po. Warto jednak na wszelki wypadek skontaktować się ze sklepem, o ile jeszcze nie otrzymało się żadnej wiadomości w sprawie zamówienia przedpremierowego.


Posłuchaj nas!