Zezwolenia takie wystawia Amerykańska Federalna Administracja Lotnicza. W poniedziałek Amazon pochwalił się, że takie oznaczenie przypisano Amazon Prime Air. Daje to zielone światełko na pierwsze na świecie dostawy przesyłek w USA za pomocą dronów.

Roboty dostawcze Amazon Scout trafiają do kolejnych stanów w USA

Amazon Prime Air – idealny moment na odpalenie dronów?

Jak słusznie zauważa Bloomberg, zgoda dla Amazon Prime Air na odpalenie dronów przyszła w niemalże idealnym momencie. Pandemia koronawirusa i ograniczenie tradycyjnych zakupów na rzecz zakupów za pośrednictwem internetu wyniosła niejako Amazona na szczyty dochodowe. Ludzie korzystają z Amazona zamawiając niemalże wszystko, co tylko da się dostarczyć kurierem, robotami, a teraz dronem. Te ostatnie na pewno odciążą inne formy dostawy, a sprzedaż stale będzie rosła, Jeff Bezos powinien być zatem zachwycony.

Masz iPhone’a albo inny sprzęt Apple? Dzięki Tobie Tim Cook dołączył do elitarnego grona

„Ta certyfikacja jest ważnym krokiem naprzód dla Prime Air i wskazuje na zaufanie FAA (Federalna Administracja Lotnicza -red.) do procedur operacyjnych i bezpieczeństwa firmy Amazon w zakresie autonomicznej usługi dostarczania zamówień dronami, która pewnego dnia będzie dostarczać paczki naszym klientom także na całym świecie”.

– David Carbon, wiceprezes Amazon, nadzorujący Prime Air.

Testy autonomicznych dostaw dronami własnie się rozpoczynają. Na razie nie wiadomo, kiedy pierwsze przesyłki zostaną przez nie podrzucone, ale patrząc na tempo rozwoju tej technologii, może to się stać już w najbliższych miesiącach.

źródło: Bloomberg


Posłuchaj nas!