CD PROJEKT RED uruchamia RED Playtesting Program. Czym jest playtesting i kto może wziąć w nich udział?
Playtesting od CD PROJEKT RED jest to okazja, aby zagrać w gry polskiego producenta gamingu jeszcze przed premierą. Jak sama nazwa wskazuje, jest to program, który umożliwi graczom przetestowanie pewnych tytułów jeszcze na etapie produkcji. Możemy wyrazić swoją opinię, która ma pomóc CD PROJEKT RED wypuszczenie na rynek jak najlepszej gry. Najwidoczniej firma chce odbudować swój wizerunek na rynku i nie powtarzać błędów, jakie towarzyszyły przy okazji premiery Cyberpunk 2077.
Rusza RED Playtesting Program – gratka dla fanów gamingu
Playtesting to debiutujący program CD PROJEKT RED, na który można już się zapisywać. Warunki wzięcia udziału nie są wygórowane. Po pierwsze trzeba mieć konto na GOG.com, przy pomocy którego możemy się zarejestrować na testy. Po drugie – ukończone 16 lat. W przypadku osób poniżej 18 roku życia muszą one dostarczyć pisemną zgodę prawnego opiekuna. I to w zasadzie koniec wytycznych. Niewiele, prawda? Oczywiście to nie jest tak, że każdy zainteresowany zostanie zaproszony na testy.
CD-PROJEKT RED będzie wybierał chętnych na podstawie zgłoszeń i profilu gracza. Ma to spory sens, bo zainteresowanych pewnie będzie wielu, ale niekoniecznie muszą oni mieć doświadczenie w danym growym segmencie gatunkowym. Firmie jednak chodzi głównie o konkretne wskazówki od swoich fanów. Osoby, które przejdą selekcję, zostaną poinformowane o tym fakcie telefonicznie lub e-mailowo. Po ustaleniu dostępności będziemy mogli wziąć udział w dużo-przedpremierowych rozgrywkach. Po testach gracze otrzymają szereg pytań. Odpowiedzi na nie mają mieć ogromny wpływ na pewne decyzje i finalnie wyglądający produkt.
RED Playtesting Program mają charakter nieodpłatny i graczy obowiązuje NDA
Playtesting ma charakter jedynie stacjonarny. Program będzie realizowany w siedzibie CD PROJEKT RED w Warszawie, a także w Bostonie i Vancouver. Firma zwraca uwagę, że nie jest to praca zarobkowa. Testy są nieodpłatne, dobrowolne, co również wiąże się z tym, że testerzy nie mogą domagać się zwrotów kosztów za dojazd. Ponadto graczy obowiązuje poufność. Podpisują umowę o jej zachowaniu, tzw. NDA — Non Disclosure Agreement.