Rusza program wymiany ekranów Apple Watch 2 i 3. Lepiej późno niż wcale?

Rusza program wymiany ekranów Apple Watch 2 i 3. Lepiej późno niż wcale?

Opublikowano 3.09.2019 9:17 -


O specyficznie pękających wyświetlaczach w Apple Watch 2 i 3 mogliśmy przeczytać od końca 2017 roku. Wtedy to zaobserwowano pierwsze przypadki pęknięcia wokół krawędzi szkła. Taka sytuacja od początku wydawała się udowadniać wady fabryczne, a nie czynniki zewnętrze. Apple jednak z wymianą czekała do dziś, kiedy to rusza program wymiany wyświetlaczy w Apple Watch Series 2 i Series 3.

Wstęp do wpisu o programie wymiany Apple nie może być inny niż stanowisko Apple. Komentarz mówi, że w „bardzo rzadkich okolicznościach” (to już nie jest śmieszne) może powstać pęknięcie wzdłuż zaokrąglonej krawędzi ekranu smartwatcha Apple Watch. Choć o takich przypadkach nie słyszałem, dopuszczają również pęknięcie, które rozpoczyna się od krawędzi.

Które Apple Watch się kwalifikują?

Modele, które zostały zawarte w programie wymiany wyświetlaczy pozbawionych tej wady to Apple Watch Series 2 sprzedane od września 2016 r. do października 2017 r., kiedy to pojawiła się Seria 3. Ona z kolei może być naprawiona, o ile była kupiona do września 2019 r. Tak, nawet jeżeli kupiliście smartwatch od Apple miesiąc temu, łapiecie się do programu. Mając na uwadze, że Apple króluje wśród producentów smartwatchy, mówimy tutaj o globalnej akcji dla milinów urządzeń.

Klienci, którzy uważają, że ich zegarek powinien otrzymać bezpłatną wymianę ekranu, powinien udać się do najbliższego punktu Apple. Tam pracownik sprawdzi jego stan w systemie. Czasu na realizację wymiany jest dużo. Użytkownicy mogą skorzystać z bezpłatnej wymiany ekranu przez trzy lata od daty sprzedaży lub jeden rok od daty stanu programu, w zależności od tego, który z tych okresów jest dłuższy.

Apple watchOS

Nacisk użytkowników?

W zeszłym roku wniesiono do Apple pozew zbiorowy przeciwko rzekomemu odmowie uznania wady fabrycznej we wszystkich modelach Apple Watch, która powoduje, że ekran „pęka lub oddziela się od obudowy”. Apple nie wspomina, aby to było przyczyną startu programu, ale jest to dziwny zbieg okoliczności. Przykro, że dopiero pozew zbiorowy ruszył z miejsca sprawę, która ciągnęła się prawie 3 lata. Co mają począć ci, którzy na własną rękę wymienili ekrany? Nie wiadomo. W końcu nikt nie czekał kilku lat z bezużytecznym kawałkiem elektroniki.

Wieści z Rozładowani.pl