Rzuć wszystko i zostań blogerem! Dzisiejszy rynek oferuje szereg możliwości, a dostępność bezpłatnych platform kusi do założenia bloga. O czym powinniśmy pamiętać decydując się na darmowe rozwiązania? Nachalne reklamy, częste awarie, niewielki transfer danych i brak obsługi technicznej – to coś, z czym mierzy się każdy początkujący twórca. Z czasem, wraz z rozwojem bloga pojawia się pomysł na usamodzielnienie. Własna domena i hosting to pierwszy krok w profesjonalnym blogowaniu. Aby wypłynąć na szerokie wody blogosfery, należy podjąć kilka decyzji. Co powinniśmy wiedzieć budując swoją markę w Internecie?

Kulisy blogowania – samodzielność kluczem do sukcesu?

Rozpoczynając przygodę z blogowaniem „na własną rękę” musimy wyposażyć się w 3 podstawowe elementy: domenę, system zarządzania treścią (CMS) oraz hosting. Dziś, własna domena to standard przy blogach firmowych i eksperckich. Profesjonalni twórcy nie oszczędzają również na hostingu, bo to od pracy serwera zależy sposób wyświetlania się strony i jej funkcjonalności.

Własne konto hostingowe znosi ograniczenia darmowych platform. To pełna swoboda w zarządzaniu i brak sztywnych regulaminów. Od chwili zmiany operatora sam decydujesz o wyglądzie strony, publikowanych treściach i ewentualnych zyskach z reklam. Liderzy branży jednogłośnie twierdza, że budowanie pasywnego dochodu na bezpłatnych narzędziach jest niemożliwe. Serwis który ma zarabiać, nie powinien opierać się o darmowe rozwiązania. Zwłaszcza przy obecnych, niewygórowanych cenach za profesjonalne usługi hostingowe.

R E K L A M A

Migrujesz – zyskujesz!

Znajdź łatwy w konfiguracji i zarządzaniu hosting. Wybierz odpowiedni dla siebie pakiet i pobierz pliki bloga. Przeniesienie działającego bloga to prosty, choć dla niektórych stresujący krok. Rozpoczynając zmianę pamiętajmy, że w związku z przeniesieniem adresu strona przez pewien czas nie będzie dostępna, dlatego proces migracyjny warto zaplanować na moment w którym ruch na stronie spada.

Co jest najważniejsze? Zakładając bloga każdy aspirujący twórca skupia się głównie na jego rozwoju i promocji, a do tego potrzebny jest niezawodny serwer. Nawet posiadając niewielkie doświadczenie w zarządzaniu stroną możesz zadbać o jak najlepszą funkcjonalność witryny. W pierwszej kolejności skup się na optymalizacji strony i wyborze odpowiedniego dostawcy usług hostingowych. Dostępność bloga to absolutnie kluczowa kwestia. Choć podstawowy blog nie wymaga oszałamiającego zaplecza hostingowego, w praktyce pewne parametry są koniecznością. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której po kilku godzinach pisania artykułu i publikacji w godzinach szczytu, otrzymujemy informację, że udostępniona treść nie jest widoczna.

Pojemność konta i transfer danych

Poszukiwania idealnego hostingu należy rozpocząć od dokładnego przejrzenia technicznej specyfikacji kont hostingowych. Od rodzaju publikowanych treści zależeć będą parametry na jakich powinniśmy się skupić. Inne zapotrzebowanie ma osoba publikująca recenzje książek, inne profesjonalny fotograf. Decydując się na pakiet hostingowy należy zwrócić uwagę na pojemność, czyli wielkość dysku. Istotny jest również transfer, tj. ilość plików jakie serwer może przesłać do odbiorców. Aktywnym użytkownikom polecamy bezlimitowe oferty. Każde odwiedzenie bloga to pobranie określonej ilości danych, dlatego im większy ruch, tym większy transfer. Zacznij od niezobowiązującego testu. Blogujesz? Bezpłatnie testujesz! Przez 14 dni możesz wypróbować

odpowiedni dla siebie pakiet.

Optymalizacja pod WordPress

WordPress to obecnie najpopularniejszy na świecie System Zarządzania Treścią. Dzięki darmowym szablonom i wtyczkom pozwala zbudować efektowne serwisy WWW. WordPress nie ma wielkich wymagań instalacyjnych, aby dokonać instalacji potrzebujemy serwera obsługującego PHP i MySQL. Dodatkowo, specjalne optymalizowane serwery pod WordPress posiadają wszystko co pozwala na płynne funkcjonowanie tego skryptu.

  • Autoinstalator WrodPress – umożliwia prostą, kilkuminutową instalację. Narzędzie posiada szereg dodatkowych funkcji, takich jak aktualizacja do najnowszej wersji czy przywracanie z backupu. Dzięki aplikacjom Click & Go w 5 minut zainstalujesz najpopularniejszego CMS-a.
  • Dostęp do PHP7 – z najnowszą wersją PHP nawet 3 krotne przyśpieszysz działanie WordPressa.
  • Sprawdź promocję – Hosting SSD – 70% .
    Dobry Hosting maksymalnie ułatwi Twoje funkcjonowanie w sieci. Zainstaluj platformę blogową

WordPress i za pomocą kilku kliknięć dołącz do miliona użytkowników na całym świecie.

Szybkość ładowania – ważniejsza niż myślisz

Nie tylko szata i treść zdobią bloga. Obecne standardy wymagają jak najszybszego czasu ładowania strony. Ten aspekt decyduje o zaangażowaniu użytkowników oraz o współczynniku odrzuceń. Jedna sekunda opóźnienia to spadek konwersji o 7%. Czas ładowania strony to jeden z priorytetowych parametrów w procesie budowania grona odbiorców. Użytkownicy spędzają więcej czasu na szybkich stronach i częściej do nich wracają. Badania przeprowadzone przez Yahoo wskazują, że poprawa prędkości strony o jedynie 400 ms zwiększa współczynnik odwiedzin strony nawet o 9%.

Co wpływa na czas ładowania? Po pierwsze, objętość treści zamieszczonej na stronie. Po drugie, łącze internetowe użytkownika. Po trzecie, serwer hostujący stronę. Możesz zadbać o budowanie wizerunku w sieci z pomocą hostingu z dyskami SSD. Wykorzystanie technologii flash pozwala na zapis i odczyt danych z prędkością 500 MB/s. Szybkie dyski SSD to szybka strona. Losowy dostęp do danych jest 3000 razy krótszy niż mrugnięcie okiem.

Jeśli chcesz zwiększyć widoczność swojego bloga w sieci – zainwestuj w hosting SSD. Wydłużony czas ładowania strony wpływa na pozycjonowanie i obniża pozycję w rankingach wyników wyszukiwania Google. Spowolnienie strony pojawia się przy zwiększonym ruchu, dlatego rosnąca popularność strony wymusza wyższe parametry serwera.

Przyśpieszaj, ulepszaj – 24/7

Możliwość całodobowego kontaktu z kompetentną pomocą techniczną pozwoli szybko zareagować na ewentualne awarie i zapewni bezpieczeństwo danych. To bardzo istotna kwestia przy wyborze hostingu. Sprawdź jaki jest czas maksymalnej reakcji na zgłoszony problem oraz zakres świadczonego wsparcia. Wzorowy kontakt z działem technicznym to taki, w którym administratorzy cierpliwie i fachowo odpowiadają na pytania, bez względu na porę dnia. Sprawdzony dostawca zacznie rozwiązywać problem, zanim Ty sam go zauważysz. Chcesz budować bloga bez ograniczeń i mieć go na własność? Zainwestuj w sprawdzony hosting i buduj swój status eksperta w sieci.