Kolejnym ciekawym rozwiązanie dotyczy stricte domu i tego jak się w nim czujemy. Mowa tu o elementach nadających każdemu wnętrzu klasy, a mianowicie… o kwiatach.

Przetestuj zanim kupisz… dowiedz się jaka roślina będzie najbardziej odpowiednia dla Ciebie. Dosłownie przed chwilą światło dzienne ujrzała aplikacja o wdzięcznej nazwie Plant Life Ballance.

R E K L A M A
Plant Life Balance
Plant Life Balance – augumented reality dla roślin

Po założeniu swojego profilu użytkownik otrzymuje dostęp do profilu na którym
w zależności od ilości pomieszczeń i ilości roślin już znajdujących się domu użytkownicy otrzymują około 90 rekomendacji kwiatów, które idealnie wpasowałyby się w dane wnętrze. Wybraną roślinę, po zeskanowaniu wnętrza, można też dowolnie przesuwać i obracać tak, by mieć pewność, że pasuje do tego konkretnego pomieszczenia. Aplikacja ma również możliwość zasugerowania czegoś użytkownikowi – na przykład, jaka roślina byłaby najlepsza w kontekście pogody panującej za oknem.

Zrzut ekranu 2017 11 01 o 01.33.39

W bazie aplikacji znajduje się około 90 roślin wraz z parametrami absorpcji zanieczyszczeń, dymów i różnych niepożądanych cząstek. Dodatkowo każdy użytkownik może wprowadzić informację o już posiadanych roślinach tak, by otrzymane wyniki nie dublowały się. Rozmiar pokoju również ma wpływ na to jakie rośliny aplikacja uzna za dedykowane dla danej osoby

Finalnie użytkownik otrzymuje od aplikacji rekomendację powstałą na podstawie dokładnego wywiadu, skanu wnętrza oraz pory roku. Jest to więc roślina spełniająca wszystkie wymagania konkretnej osoby, inna od tych, które znajdują się domu, a na dodatek taką, która będzie niezwykle prosta w utrzymaniu i będzie potrafiła oczyszczać powietrze z toksyn. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie są zbyt dobrze obeznane w temacie i nie wiedzą która roślina pasuje na przykład do konkretnego pomieszczenia. Są bowiem takie rośliny, które najlepiej sprawdzają się w sypialni, są takie, które potrzebują bardzo dużo słońca i takie, które praktycznie nie wymagają podlewania. Aplikacja posiada te wszystkie informacje
i jest w stanie dobrać konkretnej osobie taką roślinę, jaka będzie dla niej najbardziej odpowiednia.

Dla porównania marka z zupełnie innego segmentu – robi to dobrze! :)

A teraz zobaczmy jak to robi IKEA i dlaczego robi to dobrze:

Co myślicie o organizowaniu przestrzeni w taki sztuczny, ale prosty sposób? Czy jest to dobre rozwiązanie dla osób z brakiem czasu czy kolejny wymysł mający na celu zakup odpowiednich produktów dla siebie.

Zobacz Plant Life Balance


Posłuchaj nas!